Łyżwiarstwo Szybkie: Szymański najlepszy z Polaków

13 gru 2015, 19:57

Jan Szymański był dziś najlepszym z Polaków i zajął 7. miejsce w biegu na 1500 metrów podczas zawodów w holenderskim Heerenveen.

Bieg na 1500 m wygrał Amerykanin – Joey Mantia z czasem 1:44.26. Jan Szymański ukończył zawody na 7. miejscu (1:46.02). W klasyfikacji generalnej jest na miejscu ósmym. Gorzej poradził sobie dziś Artur Waś na 500 m, zajął dopiero 13. miejsce z czasem 35.18. Zwycięstwo odniósł Rusłan Muraszow (34.67).

Z Polek najlepiej poradziła sobie Luiza Złotkowska, która w biegu ze startu wspólnego zajęła 7. miejsce. Wygrała Japonka Misaki Oshigiri.

W grupie B Aleksandra Goss była czwarta, a Katarzyna Woźniak piąta. Wśród panów w grupie B triumfował Fan Yang (8:06.89), a Polacy zajęli dziewiąte (Marcin Bachanek, 8:37.55) oraz 14. miejsce (Adrian Wielgat, 8:18.91).

Dobry start zaliczyła także Natalia Czerwonka, która wygrała rywalizację na 1500 metrów z czasem 1:59.48. Inna z Polek- Katarzyna Woźniak była dziesiąta (2:02.69). Na tym samym dystansie rywalizowali również panowie. Zbigniew Bródka był ósmy (1:49.68), Piotr Puszkarski – 13. (1:50.45), a Sebastian Kłosiński – 19. (1:51.02).

Drugie miejsce w grupie B na 500 m zajął Piotr Michalski, który z czasem 35.20 zajął drugie miejsce. Artur Nogal był dziewiąty (35.44).