Strona główna Siatkówka PlusLiga Maciej Muzaj jednak zagra w ONICO Warszawa!

Maciej Muzaj jednak zagra w ONICO Warszawa!

0
Foto: ONICO Warszawa

W związku z kontuzją Bartosza Kwolka ONICO Warszawa skorzystało z możliwości przeprowadzenia transferu medycznego i podpisało kontrakt z Maciejem Muzajem, dotychczasowym atakującym Trefla Gdańsk. W stolicy będzie on występował do końca sezonu 2018/2019.

– Maciek od samego początku problemów zdrowotnych w naszej drużynie był dla nas jedynym wyborem – ze względu na limity obcokrajowców i formę, jaką prezentował w sezonie zasadniczym. Dołącza do drużyny w bardzo trudnym momencie, będzie miał bardzo niewiele czasu na zgranie się z Antoine’em i resztą zawodników, ale głęboko wierzę, że pomoże nam w walce o medal PlusLigi. Co do Bartków, Kurka i Kwolka, wiem jak ogromne i trudne emocje im towarzyszą… ze strony klubu mogą liczyć na pełne wsparcie i pomoc medyczną. Pozostaje mi życzyć im jak najszybszego powrotu do zdrowia – powiedział prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

 

Maciej Muzaj został uprawniony do gry już w najbliższym starciu z Jastrzębskim Węglem, a w stolicy będzie występował przez najbliższy miesiąc, czyli do zakończenia bieżących rozgrywek. Dotychczas 24-letni atakujący był zawodnikiem Trefla Gdańsk (od 2018 roku), z którym awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów oraz wywalczył 9. miejsce w trwającym jeszcze sezonie PlusLigi. Muzaj rozegrał 26 meczów, w których zdobył 542 punkty, co czyni go najlepiej punktującym zawodnikiem całej ligi. Na swoim koncie ma też najwięcej jak na razie – 7 – statuetek MVP. W ONICO zagra z numerem 4 na koszulce.

 

W poprzednich latach pochodzący z Wrocławia siatkarz reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów (2012-2015) i Jastrzębskiego Węgla (2015-2018). Mierzący 208 cm wzrostu atakujący trzykrotnie zdobywał medale mistrzostw Polski: raz złoty (2014) i dwa razy brązowy (2015 i 2017) oraz triumfował w Superpucharze Polski (2014). Ponadto jest też reprezentantem Polski, a z kadrą narodową w 2017 roku wygrał Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W przyszłym sezonie będzie z kolei bronił barw rosyjskiej ekipy Gazprom-Jugra Surgut.

Informacja prasowa

Komentarze