Niespodzianki w Madrycie. Czołowe tenisistki odpadają z turnieju

27 kwi 2023, 15:31

Już w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Madrycie doczekaliśmy się kilku sporych niespodzianek. Z rywalizacji odpadły już Beatriz Haddad Maia i Petra Kvitova, które uległy znacznie niżej notowanym przeciwniczkom.

Iga Świątek rozpocznie zmagania w turnieju WTA 1000 w Madrycie w piątek, kiedy to jej rywalką będzie Julia Grabher. Inne czołowe tenisistki światowego rankingu rozgrywały swoje mecze drugiej rundy już w czwartek i nie zabrakło w nich niespodzianek.

Haddad Maia niespodziewanie odpada z turnieju

Przed południem na korcie pojawiła się Beatriz Haddad Maia (14. WTA). Brazylijka miała teoretycznie dość łatwe zadanie, ponieważ mierzyła się dopiero ze 194. w rankingu, zaledwie 15-letnią Rosjanką Mirrą Andreevą. W ostatnich tygodniach brazylijska zawodniczka nie była w zbyt dobrej formie, co ponownie potwierdziła.

W pierwszym secie Haddad Maia prowadziła już 5:3, ale ostatecznie dała się dogonić rywalce i przegrała w tie-breaku 6:7(6). Drugiego seta Brazylijka rozpoczęła od przegranego gema przy własnym serwisie i potem nie mogła się już podnieść. Ostatecznie przegrała 3:6 i pożegnała się z rywalizacją w singlu.

Beatriz Haddad Maia nie opuszcza jednak Madrytu, ponieważ wystąpi jeszcze w deblu. W pierwszej rundzie w duecie z Wiktorią Azarenką zagra przeciwko Amerykance Desirae Krawczyk i Holenderce Demi Schuurs.

Kvitova również poza turniejem

Z turnieju w Madrycie niespodziewanie odpadła również niedawna zwyciężczyni w Miami Open Petra Kvitova (10. WTA). Czeszka nie pojawiała się na korcie od tamtego turnieju, a jej pierwszą i jak się okazało ostatnią przeciwniczką była Jule Niemeier (67. WTA).

Pierwszy set był mocno wyrównany. Choć czeska tenisistka obroniła dwie piłki meczowe, a w tie-breaku sama miała dwie takie piłki, ostatecznie przegrała 6:7(9). Drugi set był popisem Niemeier. Niemka czterokrotnie przełamała wyżej notowaną Kvitovą i pewnie wygrała 6:1.

Marketa Vondrousova – Magda Linette: Gdzie oglądać (27.04)? Transmisja z Madrid Open 2023