Magda Linette bez tytułu WTA w Tampico. Zadecydował trzeci set

31 paź 2022, 08:22

Magda Linette poniosła porażkę z Elisabettą Cocciaretto (6:7 (5), 6:4, 1:6) w finale turnieju rangi WTA 125 w Tampico. Przez dwie pierwsze partie współzawodnictwo stało na wyrównanym poziomie i z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygającą odsłonę spotkania. Niestety, tę całkowicie zdominowała włoska zawodniczka, dając ugrać poznaniance zaledwie jednego gema.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette nie zdobyła tytułu WTA 125 w Tampico

Dotychczas Magda Linette w profesjonalnej karierze sportowej na światowych kortach sięgała po 14 tytułów mistrzowskich (jedenaście ITF dwa WTA i jeden 125 K). Wczoraj Polka wywalczyła sobie prawo gry o następny laur do kolekcji, jednak tej szansy nie wykorzystała. Trzeba natomiast przyznać, że przez dwa sety walczyła o każdy punkt niczym lwica.

W pierwszej odsłonie rywalizacji, od stanu 1:3 na korzyść Cocciaretto, polska zawodniczka wygrała cztery gemy z rzędu. Następnie do tie breaka doprowadziła oponentka poznanianki i zdołała wyrwać partię z rąk 30-latki, która miała już 5-1, więc właściwie seta w garści. To tylko udowodniło, że w kobiecym tenisie jednak niczego nie można być pewnym.

Podczas drugiej części pojedynku byliśmy jednego przełamania autorstwa naszej rodaczki, która zdołała doprowadzić do remisu w meczu. O losach starcia musiał zadecydować trzeci set. W tej odsłonie, od stanu 1:1, włoska tenisistka wyciągnęła pięć kolejnych gemów, co pozwoliło jej wygrać 7:6 (5), 4:6, 6:1 i triumfować w całym turnieju w Tampico.

Zwycięstwo w meksykańskiej imprezie to największy sukces w karierze Elisabetty Cocciaretto. Linette największe triumfy święciła z kolei na nowojorskim Bronksie (2019 rok) i Hua Hin (2020). Były to zawody ragi WTA 250. Teraz przed Polką następne wyzwanie, jakim bez wątpienia będzie pełnienie roli liderki reprezentacji Polski podczas Billie Jean King Cup.