sobota, 13 sierpnia, 2022

Magda Linette dołącza do reszty Polek. Zwycięstwo w pierwszej rundzie na Wimbledonie

Polka mierzyła się z Contreras Gomez pochodzącą z Meksyku. Magda Linette była zdecydowaną faworytką tego starcia i stanęła na wysokości zadania. W pierwszym secie zdominowała rywalkę, a w drugim dopełniła formalności i awansowała do drugiej rundy Wimbledonu.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette zwycięża

Pierwszy set od początku przebiegał po myśli naszej zawodniczki, gdyż przy wyniku 2-1 w gemach Linette przełamała przeciwniczkę. Następnie nie oddała już żadnego gema do końca tej partii i pewnie triumfowała 6:1. Wysoka skuteczność pierwszego serwisu pozwoliła zdominować rywalkę z Meksyku.

Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 6:4. Przełamanie przyszło w 9. gemie i przy stanie 5:4 Linette miała piłkę po swojej stronie. Polka nie zaprzepaściła tej szansy wygrywając całe spotkanie po zaledwie godzinie gry.

Szczególnie cieszyć może nas wygrana wszystkich trzech Polek, które zwyciężyły w pierwszej rundzie Wimbledona. Do Chwalińskiej i Kawy dołączyła Magda Linette, a jutro powalczy jeszcze Iga Świątek i Magdalena Fręch. Niestety w rozgrywkach mężczyzn z turniejem pożegnali się Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Iga Świątek i Magdalena Fręch rozpoczynają Wimbledon (28.06). Gdzie i kiedy oglądać?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA