Magda Linette górą! Wyeliminowała finalistkę US Open!

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:53
8 kwi 2022, 00:58

Magda Linette wyeliminowała Leylę Fernandez w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 500 w Charleston. Polka pokonała finalistkę US Open w trzech setach (3:6, 6:3, 6:4). W pierwszej odsłonie mecz był przerwany z powodu opadów deszczu.

D(r)eszczowiec

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette znowu dokonała wspaniałej rzeczy. Polka przegrywała z ubiegłoroczną finalistką US Open i odwróciła losy spotkania na własną korzyść. Premierowa odsłona tego widowiska należała do Fernandez. Przy stanie 5:3 dla kanadyjskiej tenisistki i równowadze pogorszyły się warunki atmosferyczne i w związku z tym panie zostały poproszone o opuszczenie kortu. Gdy zawodniczki wróciły do rywalizacji, Fernandez zamknęła seta 6:3.

W drugiej partii siły się wyrównały. Magda Linette przełamała przeciwniczkę w ósmym gemie i pewnie wyserwowała sobie seta przy swoim podaniu. To był pokaz naprawdę ładnego, odważnego tenisa w wykonaniu poznanianki, która zwyciężyła tę odsłonę pojedynku 6:3.

Magda Linette zwyciężyła festiwal przełamań

Trzeci set lepiej rozpoczął się dla naszej rodaczki, która szybko objęła prowadzenie 2:0. Jednak fenomenalna Leylah Fernandez równie prędko doprowadziła do remisu. Następnie byliśmy świadkami festiwalu przełamanych serwisów. W dziesiątym gemie tej partii Linette utrzymała własne podanie. Ta część starcia była wyniszczająca, aż wreszcie lepsza okazała się Polka, która wykorzystała siódmego meczbola.

Kolejną oponentką Magdy Linette będzie Kaia Kanepi, która pokonała Magdalenę Fręch.