Magda Linette odpadła w ćwierćfinale z Kerber. Polka walczyła jak lwica!

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:56
19 maj 2022, 17:52

Magda Linette przegrała z Angelique Kerber bój o półfinał imprezy rangi WTA 250 w Strasburgu. Polska tenisistka obroniła nawet cztery meczbole, lecz ostatecznie to przeciwniczka zwyciężyła w trzech setach (2:6, 6:4, 4:6).

Mocny początek byłej liderki rankingu WTA

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Linette jeszcze nigdy wcześniej nie mierzyła się w tourze WTA z Angelique Kerber. W końcu nadszedł ten pierwszy raz i od początku widać było, że Polkę czeka trudna przeprawa. Od stanu 2:2 w premierowej odsłonie współzawodnictwa Niemka wygrała cztery gemy z rzędu, dwukrotnie przełamując poznaniankę. Była liderka rankingu WTA zwyciężyła tę partię 6:2.

Podczas drugiego seta walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Nawet kiedy Linette straciła podanie w trzecim gemie, w następnym już odebrała tę przewagę Niemce. Później byliśmy świadkami batalii cios za cios, uderzenie za uderzenie, punkt za punkt. Wreszcie w dziesiątym gemie tej odsłony 30-latka przełamała Kerber i wygrała 6:4.

Magda Linette odpadła w ćwierćfinale w Strasburgu

Poznanianka nieco gorzej zainaugurowała trzecią część potyczki i już po upływie dwudziestu minut ustępowała rywalce 1:3. Linette do końca starcia walczyła jak lwica, lecz tym razem musiała uznać wyższość oponentki. Polka zdołała obronić nawet cztery meczbole, jednak to Kerber triumfowała w trzech setach – 6:2, 4:6, 6:4.

Przeciwniczką Angelique Kerber w półfinale imprezy w Strasburgu będzie zwyciężczyni pary Viktorija Golubic – Oceane Dodin.