Magda Linette odpadła z Wimbledonu. Bolesna porażka Polki z Niemką

29 cze 2022, 19:11

Na drugiej rundzie zakończyła zmagania w tegorocznym Wimbledonie Magda Linette. W środę na londyńskich kortach lepsza okazała się od niej Niemka polskiego pochodzenia – Angelique Kerber.

Magda Linette przegrała w “derbach powiatu poznańskiego”

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Derby powiatu poznańskiego. Tak niektórzy zapowiadali środowe starcie Magda Linette Angelique Kerber w wielkoszlemowym Wimbledonie. Niemka, podobnie jak Polka, pochodzi bowiem z okolic Poznania. Dodatkowym smaczkiem przed spotkaniem był również fakt, iż Linette chciała się zrewanżować rywalce się za majową porażkę, której doznała z jej rąk na turnieju w Strasburgu.

Niestety, nie udało się polskiej tenisistce pokonać Niemki. Kerber, która przed brytyjskim turniejem klasyfikowana była na 19. miejscu w rankingu ATP, okazała się lepsza od Linette i pokonała Polkę w dwóch setach (6:3, 6:3). Starcie zawodniczek z wielkopolskim rodowodem było jednak wyrównane. Niemka odskoczyła biało-czerwonej tenisistce dopiero na 5:3, a następnie wygrała finalnego gema w pierwszej części gry.

Drugi set wygrał podobnie do pierwszego. Początkowo zawodniczki zdobywały punkt za punkt. Ostatecznie Niemka wygrała jednak dwa gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie przy stanie 4:3. Następnie Polka straciła serwis i ostatecznie drugiego seta również przegrała w stosunku 6:3.

Kolejną rywalką Kerber będzie Węgierka Panna Udvardy lub Belgijka Elise Mertens. Z kolei Magdzie Linette pozostaje gra w deblu.