Magda Linette odwróciła losy meczu. Polka w ćwierćfinale turnieju WTA w Seulu

22 wrz 2022, 10:28

Po wygranym pojedynku z Kristiną Mladenovic Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu. Polka odwróciła losy starcia, w którym przegrywała już po pierwszym secie. Ostatecznie nasza zawodniczka pokonała po ponad 2,5-godzinnej rywalizacji Francuzkę 4:6, 7:6(5), 6:2.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Linette już w piątek powalczy o półfinał z Raducanu

Magda Linette do starcia z niżej notowaną Kristiną Mladenović (WTA 135) przystąpiła w roli faworytki. Ponadto na początku turnieju w Seulu Polka pokonała Arianne Hartono. Linette w ładnym stylu pokonała swoją rywalkę w dwóch setach (6-2, 7-5) udowadniając, że jest w znakomitej formie i może wygrać nawet cały turniej w Korei Południowej.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się dla Polki jednak słabo. Francuzka szybko narzuciła swój rytm gry i w pierwszym secie zaskoczyła Magdę Linette. Polka przegrała go 4:5 i musiała nadrabiać straty. W drugiej części gry Francuzka również narzuciła szalone tempo. Polka doprowadziła jednak do tie-breaku, który wygrała 7:5.

Losy meczu rozstrzygnął więc set trzeci. W nim już zdecydowanie lepsza okazała się 30-latka urodzona w Poznaniu. Podbudowana wygraną drugiej partii Linette nie dała większych szans notowanej na 135. miejscu na liście WTA Mladenovic. Ostatnią partię Polka wygrała 6:2.

Bohaterki czwartkowego widowiska stoczyły naprawdę ciekawy pojedynek, który trwał łącznie aż 2 godziny i 46 minut. Dzięki zachowaniu zimnej krwi w kolejne rundzie zagra jednak Linette. Poznanianka o półfinał imprezy w Seulu powalczy z mistrzynią US Open 2021 – Emmą Raducanu. Brytyjka pewnie pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer (6:3, 7:5).

Hurkacz – Thiem (22.09): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja z turnieju ATP w Metz