Magda Linette w półfinale Australian Open! Kapitalna dyspozycja Polki

Aktualizacja: 25 sty 2023, 18:37
25 sty 2023, 07:38

Magda Linette kontynuuje swój sen! Polka sprawiła kolejną niespodziankę podczas Australian Open 2023 i po zwycięstwie 6:3, 7:5 nad Czeszką Karoliną Pliskovą stała się dopiero trzecią polską tenisistką, która zagra w półfinale australijskiego turnieju.

Magda Linette (45. WTA) jest absolutną rewelacją tegorocznej edycji Australian Open. Po wygranej nad Majar Szarif w pierwszej rundzie, w kolejnych Polka ogrywała rywalki sklasyfikowane na wyższych miejscach w rankingu WTA – odpowiednio Estonkę Anett Kontaveit, Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową i Francuzkę Caroline Garcię.

Niezwykle skuteczna gra Magdy Linette

W ćwierćfinale Linette mierzyła się się Karoliną Plbiskovą (31. WTA), która w drodze do tej fazy miała nieco łatwiejsze rywalki. Czeszka już raz grała w półfinale na kortach w Melbourne (2019 rok), ale tym razem nasza zawodniczka nie chciała sprawić, aby mogła się cieszyć z tego po raz drugi.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamania Linette, ale był to jedyny moment, w którym Pliskova prowadziła. Polska tenisistka wykazywała się znacznie większą skutecznością i agresywnością przy atakach, a przy tym dwukrotnie wygrała gema przy serwie Czeszki. Ostatecznie Linette pewnie wygrała tę partię 6:3.

Drugi set przez długi czas toczył się w układzie gem za gem. Od początku prowadziła Pliskova, której za każdym razem odpowiadała Polka. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu 5:5. Wtedy to nasza zawodniczka przełamała Czeszkę, co było kluczowym momentem spotkania. Decydującego gema również wygrała Linette i cały mecz 2:0.

Ćwierćfinał Australian Open 2023
Karolina Pliskova (31. WTA) vs Magda Linette (45. WTA) 3:6, 5:7

Dla Magdy Linette to zdecydowanie najlepszy wynik w karierze – nigdy wcześniej nie grała w półfinale Australian Open. Co więcej, stała się dopiero trzecią Polką, która dotarła do tej fazy australijskiego turnieju. Wcześniej dokonywały tego jedynie Agnieszka Radwańska (2014 i 2016), a także Iga Świątek (2022).

W meczu o wielki finał Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Przeciwko Białorusince jeszcze nigdy nie wygrała – w 2018 roku w Tianjin przegrała 1:6, 3:6, natomiast na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku uległa 2:6, 1:6.

Przemysław Frankowski obok Messiego. Polak z wielkim wyróżnieniem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA