Magda Linette walczyła do końca. Polka odpada z turnieju WTA w Pradze

29 lip 2022, 18:55

W ćwierćfinale turnieju rangi WTA 250 w Pradze Magda Linette zmierzyła się z Chinką Qiang Wang. Było to szóste starcie w historii pomiędzy obiema zawodniczkami. Tym razem lepsza okazała się rywalka Polki, która po bardzo zaciętym spotkaniu wygrała 7:5, 5:7 [5:7]. 6:4.

Magda Linette odpada po ponad trzygodzinnym spotkaniu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette znakomicie spisywała się w poprzednich rundach turnieju rozgrywanego w Pradze. Polka w pierwszej rundzie pokonała rozstawioną Belgijkę Elise Mertens 6:3, 2:6, 6:2. Następnie poznanianka uporała się z Bułgarką Wiktoriją Tomową 6:3, 6:3.

W piątek Polka stanęła przed zadaniem wyeliminowania Chinki Qiang Wang. Pierwszy set nie poszedł jednak po myśli naszej tenisistki. Maga Linette przy stanie 2:2 przegrała swój serwis i dała wyjść na prowadzenie zawodnicze z Azji. Potem Wang drugi raz przełamała poznaniankę i pomimo że sama zaczęła popełniać błędy, to ostatecznie wygrała tę część gry w stosunku 7:5.

W kolejnym secie rolę się odwróciły. Magda Linette przegrała dwa pierwsze swoje serwisy, ale potem wzięła się za odrabianie strat i ostatecznie pokonała Chinkę 7:5. Do rozstrzygnięcia tego seta potrzeby był jednak tie-break. Poznanianka przegrywała w nim już 4:5, ale w końcówce włączyła szósty bieg i ostatecznie wyrównała stan meczu.

O tym, kto awansuje do półfinałów turnieju w Pradze, zadecydował więc set trzeci. W tym lepsza okazał się Chinka, który wygrała go w stosunku 6:4. Mecz Linette – Wang kosztował obie zawodniczki naprawdę mnóstwo siły i zaangażowania. Całe starcie trwało ponad 3 godziny.