Magda Linette wypuściła triumf z rąk. Fruhvirtova z pierwszym tytułem

19 wrz 2022, 07:15

Magda Linette przegrała z Lindą Fruhvirtovą w finale turnieju rangi WTA 250 w Chennai (6:4, 3:6, 4:6). Poznanianka miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, jednak kontuzja pokrzyżowała jej plany. Dla sensacyjnej czeskiej zawodniczki to pierwszy tytuł mistrzowski w zawodowej karierze.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Magda Linette musiała uznać wyższość Fruhvirtovej

Magda Linette podczas turnieju WTA w Chennai spisywała się znakomicie. W pierwszych dwóch rundach Polka bez najmniejszych problemów wyeliminowała Moyukę Uchijmę oraz Oksanę Selechmetową. Później twarde warunki gry postawiła poznaniance Rebecca Marino, ale ostatecznie to nasza rodaczka znalazła się w półfinale imprezy.

Na tym szczeblu zawodów przeciwniczką polskiej tenisistki była Brytyjka Katie Swan, która po rozegranych trzech gemach poprosiła o przerwę medyczną. Rywalka Magdy odczuwała skutki ćwierćfinałowego boju i skreczowała. W finale poznanianka zmierzyła się z Lindą Fruhvirtovą. Linette w trzeciej odsłonie pojedynku miała sporą przewagę. Przy stanie 4:1 zgłosiła kłopoty zdrowotne.

30-latka wróciła do gry, lecz nie uraz był widoczny. Czeszka z kolei wygrała pięć gemów z rzędu i odniosła zwycięstwo z Magdą Linette (4:6, 6:3, 6:4). Potyczka trwała dwie godziny i 40 minut. Polka wykorzystała zaledwie dwie z dziewięciu szans na przełamanie podania rywalki. Natomiast 17-letnia Fruhvirtova zdobyła trzy z sześciu break pointów.

Dla Magdy Linette było to już piąty finał w karierze. Dotychczas polska zawodniczka wygrywała na Bronksie (2019) oraz w Hua Hin (2020). Jeśli chodzi o występ Lindy Fruhvirtovej, to był jej premierowy występ w finale turnieju WTA i od razu zwieńczony triumfem. Dzięki dotarciu do finału poznanianka awansowała o 16 lokat w światowym rankingu. Od poniedziałku będzie zajmowała 51. miejsce w klasyfikacji WTA.