Magda Linette znów gorsza od Wickmayer

22 wrz 2015, 10:56

Nie udał się rewanż Magdzie Linette za porażkę sprzed dwóch dni, podczas finału turnieju w Tokio. Tym razem Yanina Wickmayer pokonała Polkę bez straty seta. Linette nie zdecydowała się na występ w deblu, co oznacza, że turniej w Kantonie jest już dla niej przeszłością.

Magda Linette nie mogła mówić o szczęściu w losowaniu. Trafić na rywalkę, z którą przegrało się dwa dni temu, na dodatek w najważniejszym meczu w karierze, takie zdarzenie można podsumować tylko jednym słowem- pech. Poznanianka postawiła się mocno bijącej Belgijce, ale znów czegoś zabrakło do odniesienia zwycięstwa.

Problemy zwiastował już pierwszy gem w meczu, w którym nasza reprezentantka dała się przełamać. Nastąpił jednak błyskawiczny zwrot akcji, Polka wygrała cztery gemy z rzędu i wydawało się, że tak samo jak w Tokio pierwsza partia padnie jej łupem. Nic bardziej mylnego, Wickmayer wrzuciła szósty bieg i do końca seta oddała Magdzie tylko trzy punkty! Po niesamowitej pogoni Belgijka wygrała pierwszego seta 6:4 i znacznie się przybliżyła do zwycięstwa w całym spotkaniu.

Rozpoczął się drugi set, lecz 56. w światowym rankingu Wickmayer wcale nie zamierzała zwalniać. Po kilku minutach rywalizacji Belgijka wyszła na prowadzenie 2:0 w drugim secie. Wtedy to Linette wreszcie przerwała siedmiogemową passę przeciwniczki. Trzeci gem w drugiej odsłonie padł jej łupem, dzięki czemu ,,załapała się” na grę. W szóstym gemie poznanianka miała nawet szansę na całkowite odrobienie strat, niestety, z gema składającego się z 12 punktów, ostatecznie zwycięsko wyszła Belgijka. Wickmayer utrzymywała własne podanie, dzięki czemu wciąż zachowywała bezpieczną przewagę. Po 81 minutach gry Belgijka wygrała 6:4, 6:4 i to ona zagra w drugiej rundzie turnieju w Kantonie.

Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że o końcowym rezultacie spotkania zadecydowała seria siedmiu gemów z rzędu dla Belgijki. Taka seria pozwoliła jej na odrobienie strat i wygranie seta pierwszego, a także na wywalczenie bezpieczne zaliczki w kolejnej partii.

Guangzhou International Women’s Open (pula nagród: $250,000), mecz pierwszej rundy gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette, Polska- Yanina Wickmayer, Belgia 4:6, 4:6