Fatalna seria Magdaleny Fręch trwa. Odpadła w kwalifikacjach do Indian Wells

8 mar 2023, 10:11

Magdalena Fręch (106. WTA) w ciągu zaledwie 57 minut przegrała z Ashlyn Krueger (154. WTA) i straciła możliwość przedostania się do głównej drabinki prestiżowego turnieju Indian Wells. 25-latka notuje tym samym fatalną serię w 2023 roku.

W pierwszym kwalifikacyjnym spotkaniu polska tenisistka poradziła sobie z Amerykanką Robin Montgomery (187. WTA) – pokonała ją 7:6, 6:3. Aby awansować do głównej drabinki, Magdalena Fręch musiała uporać się z kolejną zawodniczką z USA – 18-letnią Ashlyn Krueger (154. WTA).

Wyraźna porażka Magdaleny Fręch

Pierwszy set tego pojedynku był festiwalem błędów obu zawodniczek. Poza pierwszym i trzecim gemem, które padły łupem Amerykanki, w pozostałych serwujące zawodniczki nie były w stanie obronić swojej serwisu. Taki układ sprzyjał Krueger, która wygrała tę partię 6:2.

Drugi set był totalnie jednostronny i trwał zaledwie 23 minuty. Amerykańska tenisistka nie pozwoliła Polce na zbyt wiele i po trzykrotnym przełamaniu wygrała bez straty nawet jednego gema i całe spotkanie.

Ashlyn Krueger vs Magdalena Fręch 6:2, 6:0

To już siódmy raz w tym roku, gdy 25-letnia polska tenisistka nie zdołał przebrnąć przez kwalifikacje zawodów głównego cyklu w 2023 roku. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w Adelajdzie, Australian Open (Melbourne), Lyonie, Abu Zabi, Dosze i Dubaju.

Istnieje jednak cień szansy, że Magdalena Fręch dostanie się do głównej drabinki Indian Wells jako “szczęśliwa przegrana”. Jeśli tak się nie stanie, w rywalizacji pozostaną więc tylko dwie Polki – Iga Świątek i Magda Linette.

Świątek i Hurkacz wspólnie na korcie. Przegrali w finale turnieju charytatywnego