Majchrzak w ćwierćfinale, Przysiężny się wycofał

9 wrz 2015, 20:41

Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP Challenger w hiszpańskiej Sewilli. Polski tenisista pokonał reprezentanta gospodarzy Davida Vegę Hernandeza.

Tylko w pierwszej partii trwała zacięta walka, jednak ostatecznie lepszy okazał się Majchrzak, wygrywając 6:4. W drugim secie nie było już wątpliwości, który tenisista jest lepszy. Polak wygrał 6:1 i całe spotkanie bez straty seta.

To już drugie zwycięstwo Majchrzaka w Sewilli. W pierwszej rundzie pokonał innego Hiszpana, doświadczonego Alberta Montanesa. W walce o półfinał rywalem Polaka będzie Hiszpan Jordi Samper. Po turnieju w Sewilli, młody polski tenisista wróci do Polski, gdzie weźmie udział w challengerze Pekao Szczecin Open.

Michał Przysiężny nie weźmie udziału w challengerze we francuskim Saint Remy. Miał on rywalizować w pierwszym swoim meczu z Niemcem Timem Puetzem, ale zgłosił kontuzję.

Przysiężny jest powołany na barażowe spotkanie w Pucharze Davisa, w którym Polska zmierzy się ze Słowacją. Wydarzenie to zaplanowane jest na 18-20 września w Gdyni.