Majka wysoko na ostatnim etapie Giro d’Italia!

2 cze 2019, 20:45

Richard Carapaz zdołał utrzymać różową koszulkę lidera do samego końca wyścigu Giro d’Italia. Dobrze na ostatnim etapie zaprezentował się też Rafał Majka.

Zwycięzcą jazdy indywidualnej na czas został Chad Haga. Na drugim miejscu uplasował się Belg – Victor Campenaerts, zaś na trzeciej pozycji jego rodak – Thomas de Gendt. Na 15. miejscu ze stratą 40 sekund do zwycięzcy uplasował się Rafał Majka. Z kolei 36. lokatę wywalczył laureat całego wyścigu – Richard Carapaz.

Dzisiaj na ulicach Verony walkę o jak najlepszy czas stoczyło również kilku innych polskich kolarzy. Kamil Gradek reprezentujący zespół CCC był 31. Jego kolega z zespołu Łukasz Owsian uplasował się na 69. lokacie. Z kolei Paweł Poljański wywalczył 75. miejsce.