PŚ: Makarainen triumfatorką sprintu! Polki bez rewelacji

17 mar 2016, 15:25

W ostatnim sprincie obecnego sezonu, który odbył się w Chanty-Mansyjsku, zwyciężyła Finka – Kaisa Makarainen. Najlepsza z Polek – Krystyna Guzik zajęła 19. pozycję.

Reprezentantka Finlandii wpadkę zaliczyła na drugim strzelaniu, kiedy to popełniła jeden błąd i ciężko było wtedy uwierzyć w jej końcowy sukces. Jednak biegła na tyle szybko, że zdołała wyprzedzić drugą  Gabrielę Soukalovą o nieco ponad 3 sekundy. Warto również dodać, że Czeszka na strzelnicy dziś była bezbłędna. Na trzecim miejscu ostatecznie ukończyła dzisiejsze zawody Norweżka Marte Olsbu, która podobnie jak liderka klasyfikacji generalnej, nie popełniła ani jednego błędu.

Dużo większa różnica była na dalszych pozycjach, poczynając na czwartej. Strata Justine Braisaz, która znalazła się tuż za podium, wynosiła ponad 24 sekundy. Reprezentantki Polski natomiast dziś nie spisały się najlepiej. Co ciekawe na pierwszym strzelaniu żadna nasza rodaczka nie popełniła błędu. Gorzej było już za drugim razem, kiedy to Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń raz spudłowały, a Monika Hojnisz dwukrotnie nie trafiła w tarczę.

W ostatecznym rozrachunku Krystyna Guzik zajęła 19 lokatę, Magdalena Gwizdoń była 22., a Monika Hojnisz finiszowała na odległej 51. pozycji. Dzięki kolejnej wysokiej lokaty natomiast bardzo blisko zwycięstwa w generalce jest Gabriela Soukalova. Jej przewaga nad Dorin Habert wynosi 69 punktów.