Maliszewska bez medalu na 500 metrów. Odpadła w ćwierćfinale

11 mar 2023, 17:14

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale zmagań na 500 metrów podczas mistrzostw świata w short tracku w Seulu. Polka będzie jednak miała jeszcze szansę na walkę o medale.

Rywalizacja na 500 metrów, a więc koronnym dystansie Natalii Maliszewskiej miała zapewnić jej co najmniej walkę o medale. Wystarczy wspomnieć, że w styczniu Polka wywalczyła w tej konkurencji srebrny medal na mistrzostwach Europy. Rzeczywistość okazała się inna.

Maliszewska odpadła w ćwierćfinale

Problemy zaczęły się już podczas piątkowych biegów eliminacyjnych. Zmagania te miały być dla Maliszewskiej formalnością, a tymczasem zamieniły się w nerwową walkę o dalszą rywalizację. Polka zaliczyła pechowy upadek, przez co w sobotę musiała rywalizować w dwustopniowych repasażach.

Co prawda Maliszewska zdołała wywalczyć awans do ćwierćfinału, ale najwyraźniej straciła w nich zbyt dużo sił. W swoim wyścigu Polka zajęła trzecie miejsce, za plecami Holenderki Suzanne Schulting i Belgijki Hanne Desmet. Ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu i odpadła z rywalizacji.

Kolejna szansa Maliszewskiej

To nie koniec nadziei Natalii Maliszewskiej na medal podczas mistrzostw świata w short tracku w Seulu. W niedzielę nasza zawodniczka stanie na starcie rywalizacji na 1000 metrów. Póki co zaliczyła udane piątkowe kwalifikacje, dzięki którym zakwalifikowała się do ćwierćfinału.

Do tej pory Maliszewska tylko raz mogła się cieszyć z medalu na mistrzostwach świata. Przed pięcioma laty, w 2018 roku w Montrealu sięgnęła po srebro w rywalizacji na 500 metrów.