PŚ w Dreźnie: Wspaniały finisz Polaków. Medale Stormowskiej i Kuczyńskiego

12 lut 2024, 11:26

Polacy w najlepszy możliwy sposób zakończyli Puchar Świata w short tracku, który w miniony weekend gościło niemieckie Drezno. Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński wywalczyli brązowe medale w rywalizacji na 500 metrów. Blisko podium była także nasza sztafeta męska.

PŚ w short tracku: Trzy medale Polaków w Dreźnie

Trwający sezon PŚ w short tracku zakończy się już w przyszłym tygodniu w Gdańsku. W
miejscowej hali Olivia, po pierwszy w Polsce, zostanie rozegrany finał tego cyklu. W ostatnim teście przed trójmiejskimi zawodami rewelacyjnie spisali się biało-czerwoni zawodniczy. Kamila Stormowska zgarnęła dwa medale w Dreźnie.

Polka na podium stanęła już w sobotę. Podczas pierwszego dnia rywalizacji w Niemczech zajęła trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów. Bardzo dobrze spisał się również Michał Niwiński, który zajął czwartą lokatę. Jeszcze lepsza dla biało-czerwonych okazała się jednak niedziela.

Swój drugi brąz w ten weekend – tym razem na 500 metrów – wywalczyła Stormowska. W biegu o medale nasza olimpijka z Pekinu ruszyła gorzej od najmocniejszych rywalek, jednak w połowie dystansu wyprzedziła Koreankę Park Ji Won i nie oddała trzeciego miejsca do mety. Stormowska w pucharowej klasyfikacji generalnej 500 metrów przesunęła się na dziewiątą pozycję (164 pkt).

Życiowy sukces sprzed roku powtórzył natomiast Łukasz Kuczyński. W najważniejszym biegu dnia 500 metrów Polak przekroczył metę jako czwarty. W związku z wykluczeniem Denisza Nikiszy za nieprawidłowe blokowanie późniejszego triumfatora, Kanadyjczyka Felixa Roussela, nasz zawodnik przesunął się na trzecią pozycję. To dla Kuczyńskiego drugi medal PŚ.

Łukasz Kuczyński, Puchar Świata w short tracku w Dreźni

Warto dodać, że w niedzielę miłą niespodziankę mogła sprawić również męska sztafeta. Polacy w składzie Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Diane Sellier i Felix Pigeon przekroczyli linię mety jako trzecia drużyna biegu finałowego, ale zostali ukarani przez sędziów i ostatecznie skończyli rywalizacje na piątym miejscu.

Podium Kamili Stormowskiej w zawodach Pucharu Świata w short tracku. Znakomity finisz Polki