PŚ w Gdańsku: Łukasz Kuczyński z brązem na 500 metrów w short tracku!

18 lut 2024, 13:38

Polacy nie przestają kolekcjonować medali Pucharu Świata w short tracku. W sobotę w Gdańsku Łukasz Kuczyński zdobył brąz na dystansie 500 metrów. Dla niego to drugi w odstępie tygodnia medal PŚ. W niedzielę czekają nas kolejne szanse medalowe Polaków.

Kuczyński z brązowym medalem PŚ

500 metrów staje się polską, łyżwiarską specjalnością. W piątek brązowym medalistą MŚ w łyżwiarstwie szybkim na tym dystansie został Damian Żurek, a w sobotę na najniższym podium podczas finału PŚ w short tracku stanął Kuczyński.

24-letni zawodnik Juvenii Białystok, który w Dreźnie zdobył drugi w karierze pucharowy brąz na 500 metrów, w sobotnie popołudnie poszedł za ciosem. W najważniejszym wyścigu dnia startujący z najgorszego, piątego pola Kuczyński skorzystał na przedostatnim okrążeniu na upadku Nikiszy, a następnie, na samym finiszu, o 0,021 sekundy wyprzedził Koreńczyka Kim Tae Sunga i tym samym cieszył się z kolejnego podium.

To piąty brązowy medal naszej reprezentacji wspieranej przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. w tym sezonie PŚ. Dystans 500 metrów wygrał Koreańczyk Seo Ri Ya przed Kanadyjczykiem Stevenem Dubois.

Kolejne szanse na medale w niedzielę

Niedziela będzie ostatnim dniem finału PŚ w short tracku w Gdańsku. O godz. 10:00 rozpoczną się repasaże na 500 i 1000 metrów. W popołudniowej części zawodów od godz. 14:02 zaplanowano najważniejsze na tych dystansach, jak również finały kobiecej i męskiej sztafety.

MŚ w pływaniu w Dosze: Jakub Majerski z brązowym medalem!