Podium Kamili Stormowskiej w zawodach Pucharu Świata w short tracku. Znakomity finisz Polki

11 lut 2024, 08:12

Kamila Stormowska zajęła trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku, które odbywają się w Dreźnie. Jest to dopiero drugie w tym sezonie podium naszych łyżwiarzy.  Bardzo dobrze spisał się również Michał Niwiński, który zajął czwartą lokatę.

Atak na ostatnim wirażu dał Stormowskiej brązowy medal PŚ

Tuż po starcie finału kobiet na dystansie 1000 metrów prowadzenie objęła Kanadyjka Kim Boutin, ale kiedy rywalizacja wchodziła w decydującą fazę, wypadła ona z trasy. Następnie o zwycięstwo walczyły Koreanka Kim Gilli i Holenderka Xandra Velzeboer, a za ich plecami znajdowała się Amerykanką Corinne Stoddard. Na ostatnim wirażu Kamila Stormowska zdecydowała się na atak i awansowała na trzecią lokatę. Jako pierwsza linię mety minęła Gilli, a srebrny medal wywalczyła Velzeboer.

Dla reprezentantki Polski jest to drugie miejsce na podium w karierze. Cztery lata temu w Dordrechcie również stanęła na najniższym stopniu podium, ale rywalizowała wówczas na dystansie o połowę krótszym. W styczniu Kamila Stormowska walczyła o medal mistrzostw Europy, ale w rywalizacji na 1000 metrów zajęła dopiero dwunaste miejsce. Zawodniczka Stoczniowca Gdańsk w 2022 roku wzięła udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie

Podczas zawodów Pucharu Świata w Dreźnie z dobrej strony zaprezentował się również Michał Niewiński. W finałowym biegu na 1000 metrów 20-latek walczył o podium, ale na przedostatnim okrążeniu upadł z trasy i uplasował się na czwartej pozycji. Wygrał Koreańczyk Park Ji Won, a dwa kolejne miejsca zajęli Kanadyjczycy Felix Roussel i Steven Dubois.

Niedziela będzie ostatnim dniem rywalizacji najlepszych zawodników globu na krótkim torze w Dreźnie. Kolejne zawody Pucharu Świata w short tracku odbędą się w dniach 17-18 lutego w Gdańsku.

PŚ w Lake Placid. Po pierwszej serii Polska była druga! Skok Kubackiego przekreślił szanse na podium

Źródło:Polski-Sport.pl