Mamy medalistę PŚ w szermierce na wózkach! Patryk Banach z brązem

26 sty 2024, 11:53

Członek kadry narodowej w szermierce na wózkach, Patryk Banach wywalczył brązowy medal w szpadzie podczas szermierczego pucharu świata w walijskim Cardiff. To kolejny wielki sukces 25-latka, którego marzeniem jest wywalczenie olimpijskiego medalu.

Brązowy medal Patryka Banacha

W dniach 9-16 stycznia w Walii odbywały się zawody z cyklu pucharu świata w szermierce na wózkach. Wśród reprezentantów Polski znalazł się między innymi Patryk Banach, 25-latek reprezentujący Integracyjny Klub Sportowy AWF Warszawa.

Banach rywalizował o jak najlepsze miejsce w kategorii B i spisywał się znakomicie. Najpierw wygrał 15:12 w półfinale z rywalem z Brazylii, po czym przegrał z reprezentantem Chin, broniącym obecnie tytułu mistrza świata. Ostatecznie dało to Polakowi brązowy medal.

Banach marzy o olimpijskim medalu

Patryk Banach zaczął przygodę z szermierką w 2014 roku i od początku jest związany z Integracyjnym Klubem Sportowym AWF Warszawa. Znakomite występy w kolejnych zawodach sprawiły, że w 2020 roku został zawodnikiem kadry narodowej w szermierce na wózkach.

Lista sukcesów Banacha jest bardzo długa. Kilkukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski w szpadzie kategorii B, a do tego dołożył kilka brązowych medali w zawodach pucharu świata. Portal “PiasecznoNews” pisze, że jego największym marzeniem jest wywalczenie złota na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Historyczne zwycięstwo! Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh wygrali mikst na Australian Open

Źródło:PiasecznoNews