Mamy Polaka w półfinale Australian Open! Życiowy sukces Jana Zielińskiego

Aktualizacja: 24 sty 2023, 19:03
24 sty 2023, 08:23

Kolejny reprezentant Polski pokazał się ze znakomitej strony podczas wielkoszlemowego Australian Open. Jan Zieliński w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem wygrali 6:1, 6:4 z Benjaminem Bonzim i Arthurem Rinderknechem, dzięki czemu awansowali do półfinału gry deblowej.

Największą polską rewelacją tegorocznej edycji Australian Open w grze singlowej jest Magda Linette, która zanotowała życiowy wynik i awansowała do ćwierćfinału. W deblu z kolei zachwyca Jan Zieliński, który na kortach Melbourne występuje z Monakijczykiem Hugo Nysem.

Życiowy sukces Jana Zielińskiego

We wtorek wczesnym rankiem polskiego czasu Zieliński i Nys rywalizowali w ćwierćfinale debla z Francuzami Benjaminem Bonzim i Arthurem Rinderknechem. Stawką tego starcia był awans do półfinału, co stanowiłoby największy sukces w karierze polskiego tenisisty.

Polsko-monakijski duet dokonał tej sztuki w ciągu zaledwie 67 minut. Zieliński i Nys ograli francuski duet w dwóch setach (6:1, 6:4), zasłużenie awansując do półfinału debla w Australian Open 2023. W meczu o finał zagrają z Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem i Salwadorczykiem Marcelo Arevalo albo Francuzami Jeremym Chardym i Fabricem Martinem.

Półfinał debla – Austrlian Open 2023
Benjamin Bonzi / Arthur Rinderknech vs Hugo Nys / Jan Zieliński 1:6, 4:6

Polski tenisista walczy tym samym o trzecie zwycięstwo w grze deblowej w karierze. W przeszłości dwukrotnie wygrywał w turniejach z cyklu ATP Tour. W 2021 roku w Metz wspólnie z Hubertem Hurkaczem wygrali z Hugo Nysem i Arthurem Rinderknechem, natomiast we wrześniu 2022 roku, ponownie w Metz, tym razem w parze z Hugo Nysem wygrali z Lloydem Glasspoolem i Harrim Heliovaarą.

Karolina Pliskova – Magda Linette: Zakłady bukmacherskie, Typy (25.01). Polka walczy o półfinał Australian Open