Mariusz Wach ma nowego rywala. Polak zawalczy w Londynie

Aktualizacja: 19 maj 2023, 14:19
18 maj 2023, 19:25

Mariusz Wach (36-9) na początku czerwca stoczy walkę z Jakubem Sosińskim (8-2) na gali MaxLiga 4 Boxing Night. Dla polskiego pięściarza to jednak dopiero początek wielkich sportowych zmagań. Już dwa tygodnie później doświadczony pięściarz skrzyżuje rękawice z niepokonanym Frazerem Clarkiem (6-0). Starcie z brązowym medalistą olimpijskim będzie miało miejsce w Londynie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wach ma 43 lata, ale wciąż bierze najtrudniejsze pojedynki

Mariusz Wach ma już swoje lata, ale jeszcze nie zamierza rezygnować z profesjonalnej sportowej kariery. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich pięściarzy cały czas wychodzi do ringu i nie boi się pojedynków nawet z największymi gwiazdami świata boksu. Najlepszym przykładem tego jest fakt, że w marcu 43-latek był m.in. sparingpartnerem mistrza świata Ołeksandra Usyka.

Teraz Mariusz Wach przyjął jednak mniejszą walkę, aby poprawić swój rekord po trzech porażkach z rzędu. Przypomnijmy, że w ostatnich latach Polaka pokonali Hugie Fury (Wielka Brytania), Arsłanbiek Machmudow (Rosja) oraz Kevin Lerena (RPA) w pojedynku o pas IBO Intercontinental wagi ciężkiej. Stąd pomysł, aby teraz Wach wszedł do ringu z nieco mniej doświadczonym rywalem. Tym ogłoszono Jakuba Sosińskiego, z którym pięściarz zmierzy się na gali w Kątach Wrocławskich.

Nie jest to jednak najważniejsza walka z Mariusza Wacha, którą przyjdzie nam zobaczyć w najbliższych tygodniach. Polski zawodnik dostał bowiem propozycję pojedynku w Londynie. Doświadczony zawodnik zgodził się na starcie w Anglii, które odbędzie się już 16 czerwca. Oznacza to, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni 43-latek dwukrotnie wjedzie do ringu. Kolejnym rywalem Wikinga będzie niepokonany na zawodowych ringach Frazer Clarke.

Brytyjczyk to brązowy medalista w wadze super ciężkiej ostatnich igrzysk w Tokio. W listopadzie zeszłego roku mierzył się z Kamilem Sokołowskim. Polak wytrzymał wszystkie rundy, ale ostatecznie przegrał na punkty. Pojedynek z Wachem zakontraktowano na osiem rund.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Błachowicz kontra Pereira na UFC 291. Polak wraca do oktagonu

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA