Maryna Gąsienica-Daniel bez medalu MŚ. Walczyła z rywalkami i chorobą

16 lut 2023, 16:33

Martyna Gąsienica-Daniel nie zdołał włączyć się do walki o medale w slalomie gigancie na alpejskich mistrzostwach świata w Courchevel-Meribel. Polka, która musiała mierzyć się z problemami żołądkowymi, swoją koronną konkurencję ukończyła dopiero na 10. miejscu.

Po pierwszym przejeździe można było mieć nadzieję, że Maryna Gąsienica-Daniel zdoła jeszcze zagrozić rywalkom i powalczyć o miejsce na podium. Polka zajmowała ósme miejsce i tracił 0,99 s do prowadzącej Amerykanki Mikaeli Shiffrin, a do zajmującej trzecie miejsce Włoszki Federiki Brignone 0,68 s.

Gąsienica-Daniel bez medalu MŚ

Decydujący przejazd polska alpejka rozpoczęła świetnie – w pewnym momencie miała nawet 0,67 s przewagi nad Martą Bassino, która wówczas prowadziła. W drugiej części trasy wyraźnie jednak opadła z sił, a brak energii tłumaczyła problemami żołądkowymi, które dopadły ją jeszcze przed startem.

Gąsienica-Daniel, która na poprzednich mistrzostwach świata zajęła szóste miejsce, a rywalizację na igrzyskach olimpijskich ukończyła na ósmej lokacie, tym razem zakończyła zmagania na 10. pozycji. W drugim przejeździe uzyskała zaledwie 19. czas.

Tytuł mistrzowski wywalczyła Mikaela Shiffrin, dla której był to już siódmy medal mistrzostw świata, choć dopiero pierwszy w gigancie. Drugie miejsce ze stratą 0,12 s do Amerykanki zajęła Włoszka Federica Brignone, a trzecie Norweżka Ragnhild Mowinckel ze stratą 0,22 s.