„Boli od samego patrzenia”. Mateusz Masternak rozbił rywala [SKRÓT]

W sobotni wieczór Mateusz Masternak wziął udział w gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 w Zakopanem. W walce wieczoru z Polakiem żadnych szans nie miał Australijczyk Jason Whateley. Pięściarz wygrał większość z dwunastu rund, a tym samym otworzył sobie drogę do walki o mistrzostw świata organizacji IBF. 

Masternak pokazał świetny boks. Rywal nie miał szans

Liga Typerów Polski-Sport.pl

W sobotę na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 w Zakopanem odbyła się walka eliminacyjna do pasa mistrzowskiego IBF wagi junior ciężkiej. Wzięli w niej udział Mateusz Masternak oraz Jason Whateley. Pojedynek zakontraktowano na dwanaście rund. W niemal każdej z nich o klasę lepszy był pięściarz z Polski.

Jak wielka była przewaga Masternaka najlepiej świadczy werdykt sędziowski. Wszyscy obserwatorzy walki jednogłośną decyzją wypunktowali zwycięstwo 35-latka (117-110, 118-109, 119-108). Polak po dzisiejszym zwycięstwie zagwarantował sobie walkę z mistrzem świata federacji IBF Jai’em Opetaią. Obaj pięściarze powinni skrzyżować rękawice w 2023 roku.

Cieszę się, że daliśmy dobry pojedynek. Byłem dobrze przygotowany i dobraliśmy z Piotrem Wilczewskim dobrą taktykę. Lewa ręka i żelazna kondycja były kluczem do sukcesu. Whateley okazał się naprawdę twardym zawodnikiem – powiedział po walce Mateusz Masternak w rozmowie z portalem „Bokser.org”.

 Wszystko było w ostatnim czasie podporządkowane w domu pode mnie. Teraz więc odpoczynek, a niebawem powrócę do regularnych treningów. Spodziewam się, że takie konkretne przygotowania do kolejne walki rozpoczną się natomiast po nowym roku – dodał pretendent do mistrzowskiego pasa IBF.

Nie pozostaje teraz nam nic innego jak czekać na mistrzowski pojedynek Mateusza Masternaka i trzymać kciuki, żeby doszło do niego jak najszybciej. Warto również przypomnieć, iż pasy w tej kategorii wagowej w przeszłości dzierżyło kilku Polaków: Dariusz Michalczewski (1994), Krzysztof Włodarczyk (2006-2007), Tomasz Adamek (2008-2010) i Krzysztof Głowacki (2015-2016 oraz 2018-2019).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kibice wykupili wszystkie bilety na KSW 77. Organizatorzy zwiększają pulę!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama