Strona główna Kolarstwo ME w Kolarstwie: Elia Viviani mistrzem Europy

ME w Kolarstwie: Elia Viviani mistrzem Europy

0
fot. Tour of Hainan

Włoch, Elia Viviani, wygrał wyścig ze startu wspólnego elity podczas Mistrzostw Europy w holenderskim Alkmaar. 

Czas zwycięzcy to trzy godziny, trzydzieści minut i pięćdziesiąt dwie sekundy. Na podium uplasowali się także Yves Lampaert (Belgia) i Pascal Ackermann (Niemcy).

Na 60 km przed metą oderwała się kilkunastoosobowa ucieczka, w skład której weszli: Matteo Trentin, Elia Viviani, Davide Cimolain, Simone Consonnin (wszyscy Włochy), Pascal Ackermann, Rudiger Selig (obaj Niemcy), Sebastien Langeveld (Holandia), Luka Mezgec (Słowenia), Florian Senechal (Francja), Yves Lampaer (Belgia), Chirs Lawless (Wielka Brytania), Kasper Asgreen (Dania), a także Erik Baska (Słowacja).

Nasze serca biły mocniej w kierunku Matteo Trenitna, który od przyszłego sezonu będzie jeździł w barwach polskiej grupy CCC Team. Włoski kolarz nie zdołał zachować wystarczająco dużej ilości sił by na ostatnich kilometrach móc powalczyć z najlepszą trójką, która postanowiła na własną korzyść rozegrać niedzielną potyczkę.

W niedzielnym wyścigu wzięło udział kilku Polaków. Najlepiej spisał się Szymon Sajnok, który zajął 20. miejsce. Do mety dojechało łącznie 42 zawodników.

Komentarze