ME w short tracku. Drugi dzień rywalizacji nie przyniósł medali. Stormowska i Sellier tuż za podium

13 sty 2024, 20:10

Bez medalów dla zawodników reprezentacji zakończył się drugi dzień zmagań w mistrzostwach Europy w short tracku, które odbywają się w Gdański. Czwarte miejsce w finałach na 500 metrów zajęli Kamila Stormowska i Diane Sellier. Ostatnie konkurencje czempionatu zostaną rozegrane w niedzielne popołudnie.

Do szczęścia brakowało niewiele. Czwarte miejsca polskich łyżwiarzy

Po udanych występach naszych zawodników w piątkowych eliminacjach, apetyty na dobre wyniki w dalszych etapach rywalizacji na 500 i 1500 metrów były duże. Najbliżej medalu byli Kamila Stormowska i Diane Sellier. Wspomniana dwójka awansowała do finału na krótszym z dystansów, ale w decydujących startach zajęła czwarte lokaty.

Co ciekawe w finałach na 500 metrów mieliśmy w sumie czwórkę zawodników. W rywalizacji kobiet wystąpiły Nikola Mazur i Stormowska, natomiast w zmaganiach mężczyzn byli to Michał Niewiński i Sellier. Tylko ostatni z wymienionych zawodników nawiązał walkę z rywalami. Polak w pewnym momencie był nawet drugi. Następnie spadł jednak na trzecią lokatę, a na finiszu został wyprzedzony przez jeszcze jednego rywala. Zwycięstwa na tym dystansie zaliczyli Holenderka Xandra Velzeboer i Włoch Pietro Sighel.

Sellier i Niewiński wystartowali również na 1500 m. Zajęli w tej konkurencji odpowiednio szóste i ósme miejsce, natomiast wśród kobiet dziesiąta była Gabriela Topolska. Zmagania w gdańskiej hali Olivia zakończą się w niedzielę. Tego dnia odbędzie się walka o medale na 1000 m kobiet i mężczyzn oraz w sztafetach.