ME w siatkówce. Kapitalne otwarcie Polek! Słowenki były bezradne

18 sie 2023, 21:29

Siatkarki reprezentacji Polski znakomicie rozpoczęły udział w tegorocznych mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu grupy A biało-czerwone bez większego problemu wygrały ze Słowenkami 3:0 i potwierdziły, że będą faworytkami do wygrania rywalizacji w tej grupie.

Absolutna dominacja polskich siatkarek

Początek pierwszego seta należał do Słowenek, które skutecznie utrzymywały 1-2 punktową przewagę. Momentem zwrotnym była akcja na 14:13 dla Polek, bowiem od tego czasu nie pozwoliły rywalkom na powrót na prowadzenie. Biało-czerwone zanotowały znakomitą końcówkę seta i ostatecznie wygrały 25:19.

W drugim secie podopieczne Stefano Lavariniego nie pozwoliły na powtórkę z pierwszej partii i niemal od pierwszej akcji zaczęły budować swoją przewagę nad Słowenkami. Co chwilę różnica dzieląca obie drużyny była coraz większa i finalnie zapewniła naszym siatkarkom spokojny triumf w tym secie 25:14.

W trzecim secie biało-czerwone tak naprawdę potwierdziły to, co pokazywały przez niemal całe spotkanie – że są w znakomitej formie. Co prawda Słowenki były bliskie wyrównania przy stanie 11:10 i 13:12 dla Polek, ale potem nasze zawodniczki zwiększały przewagę i wygrały seta 25:19, a przy tym cały mecz 3:0.

Słowenia vs Polska 0:3 (19:25, 14:25, 19:25)

Polskie siatkarki znakomicie więc rozpoczęły zmagania na mistrzostwach Europy. Po jednym dniu przerwy, w niedzielę biało-czerwone rozpoczną serię trzech kolejnych meczów. Zagrają z Węgierkami (20 sierpnia), Serbkami (21 sierpnia) i Belgijkami (22 sierpnia).