ME w siatkówce. Pewne zwycięstwo Polaków! Czesi bez szans

31 sie 2023, 21:31

Siatkarze reprezentacji Polski w bardzo dobrym stylu rozpoczęli zmagania na tegorocznych mistrzostwach Europy. Triumfatorzy niedawnej Ligi Narodów nie mieli większych problemów w pojedynku z niżej notowanymi Czechami i dzięki pewnemu zwycięstwo 3:0 udanie weszli w turniej.

Polacy nie dali szans Czechom

Dominacja polskich siatkarzy była widoczna praktycznie od samego początku spotkania. Od pierwszej piłki podopieczni Nikoli Grbicia prowadzili i niemal z akcji na akcję budowali swoją przewagę nad Czechami, którzy najbliżej doścignięcia naszych zawodników byli przy stanie 14:18. Biało-czerwoni nie dali im jednak żadnych szans i wygrali 25:17.

Drugi set rozpoczął się od kapitalnej serii Polaków i sześciu punktów z rzędu. Później Czesi nieco się przebudzili, ale nie byli w stanie choćby zniwelować straty. Od stanu 21:12 w grze naszych siatkarzy było widać nieco rozluźnienia, przez co rywale zdołali zdobyć osiem punktów. Polacy wygrali natomiast cztery akcje i seta 25:20.

Trzeci set był właściwie powtórką dwóch kolejnych – Polacy prowadzili od pierwszej piłki i choć tym razem ich przewaga nie była aż tak okazała, pewnie kontrolowali przebieg meczu. Biało-czerwoni prowadzili już 18:12 i choć Czesi zniwelowali straty do trzech punktów, nasi siatkarze dopięli swego i wygrali 25:20.

Polska vs Czechy 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Był to pierwszy z pięciu meczów polskich siatkarzy w fazie grupowej mistrzostw Europy. W kolejnych dniach podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się jeszcze z Holandią (1 września), Macedonią Północną (3 września), Danią (5 września) i Czarnogórą (6 września).