ME w siatkówce. Pięciu Polaków w “Drużynie Marzeń” turnieju!

25 wrz 2023, 21:06

Polscy siatkarze byli zdecydowanie najlepsi podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy. Wyróżnili się praktycznie zawodnicy z praktycznie wszystkich pozycji, co przełożyło się na opinie fanów, którzy wybrali aż pięciu biało-czerwonych do “Drużyny Marzeń”.

Polacy mistrzami Europy

Siatkarze reprezentacji Polski w wielkim stylu sięgnęli po mistrzostwo Europy. W finale rozgrywanym w Rzymie podopieczni Nikoli Grbicia pokonali gospodarzy 3:0, prezentując przy tym bardzo wysoki poziom. Na przestrzeni całego turnieju biało-czerwoni byli nie do zatrzymania.

To drugie złoto mistrzostw Europy, jakie Polacy wywalczyli w swojej historii. Po raz pierwszy triumfowali w 2009 roku w turnieju rozgrywanym w Turcji. Poza tym pięciokrotnie sięgali po srebro (1975, 1977, 1979, 1981, 1983) i czterokrotnie po brąz (1967, 2011, 2019, 2021).

Pięciu Polaków w “Drużynie Marzeń fanów”

W całym turnieju znakomicie radził sobie Wilfredo Leon, który całkowicie zasłużenie został wybrany MVP mistrzostw Europy. W “Drużynie Marzeń fanów” z kolei znalazło się czterech kolejnych Polaków – rozgrywający Marcin Janusz, atakujący Łukasz Kaczmarek, środkowy Norbert Huber i libero Paweł Zatorski.

W gronie wyróżnionych przez kibiców siatkarzy znalazło się ponadto zaledwie dwóch zawodników z innych reprezentacji. To włoski przyjmujący Daniele Lavia oraz turecki środkowy Bedirhan Bulbul.

Drużyna Marzeń w głosowaniu kibiców:

● Rozgrywający: Marcin Janusz (Polska)
● Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Polska)
● Środkowy: Bedirhan Bulbul (Turcja)
● Środkowy: Norbert Huber (Polska)
● Przyjmujący: Daniele Lavia (Włochy)
● Przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska)
● Libero: Paweł Zatorski (Polska)

Kurek opuści turniej kwalifikacyjny do IO. Wiadomo, kto będzie kapitanem kadry

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA