ME w siatkówce. Turczynki zbyt mocne, Polki odpadają w ćwierćfinale

30 sie 2023, 18:40

Siatkarki reprezentacji Polski nie powalczą o medale tegorocznych mistrzostw Europy. Podopieczne Stefano Lavariniego na czwartym turnieju na najlepszą drużynę Starego Kontynentu przegrały z rywalkami z Turcji. Tym razem uległy im gładko 0:3.

Polki odpadają z ME

Początek pierwszego seta należał do Polek, które nie pozwoliły rywalkom na wyjście na prowadzenie choćby na chwilę. W pewnym momencie biało-czerwone prowadziły już nawet 16:12, ale później w ich grę wkradło się sporo niedokładności, przez co Turczynki wyrównały do stanu 17:17. Następnie zdobyły cztery punkty z rzędu i wypracowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca i wygrały seta 25:23.

Drugi set miał podobny przebieg, jednak przeciwniczki szybciej zdołały doścignąć Polki – przy stanie 8:8. Co prawda później podopieczne Stefano Lavariniego ponownie wyszły na prowadzenie 21:18, ale i tym razem Turczynki zdołały odwrócić losy meczu. Od tego stanu zdobyły sześć punktów z rzędu i po chwili dopełniły dzieła, wygrywając 25:22.

Trzeciego seta ponownie lepiej rozpoczęły Polki, prowadząc już 10:7, ale i tym razem nie potrafiły utrzymać koncentracji w kolejnych akcjach. Turczynki odrobiły straty przy rezultacie 14:14 i zaczęły skutecznie budować przewagę, której nie oddały do samego końca. Wygrały 25:18 i to one awansowały do półfinału.

Turcja 3:0 Polska (25:23, 25:22, 25:18)

Polskie siatkarki na drugich mistrzostwach Europy z rzędu zakończyły zmagania na ćwierćfinale. Przed dwoma laty również lepsze okazały się Turczynki, które ostatecznie zajęły trzecie miejsce. Co ciekawe, na dwóch poprzednich edycjach (2017 i 2019) biało-czerwone również odpadały po meczach z Turcją.

Gdzie odbędzie się turniej WTA Finals 2023? Czechy rywalizują z Arabią Saudyjską