ME w siatkówce. Wszystkie pary 1/8 finału. Jak wygląda drabinka Polaków?

Aktualizacja: 13 wrz 2023, 08:25
6 wrz 2023, 22:10

Poznaliśmy już wszystkich uczestników fazy pucharowej siatkarski mistrzostw Europy. W 1/8 finału czempionatu Starego Kontynentu nie zabraknie wielkich hitów, takich jak np. mecz Francji i Bułgarii. Doskonale zapowiada się również starcie z udziałem reprezentacji Polski, która zmierzy się w niedzielę z Belgią.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Drabinka Polaków. Z Włochami dopiero na koniec turnieju

Reprezentacja Polski od samego początku tegorocznych mistrzostwa Europy radzi sobie rewelacyjnie. W całej fazie grupowej Biało-Czerwoni stracili tylko jednego seta, którego udało się ugrać Holendrom. Poza tym wszystkie mecze nasi siatkarze kończyli wynikiem 3:0. Tym samym podopieczni Nikoli Grbicia zajęli pierwsze miejsce w grupie C.

W 1/8 finału siatkarskiego czempionatu Polacy zmierzą się z Belgami, którzy zajęli czwarte miejsce w zbiorze A. Mecz rozegrany zostanie we włoskim Bari. Faworytami tego starcia będą Biało-Czerwoni, którzy ostatni raz spotykali się z Belgami w 2021 roku. Wówczas wygraliśmy zarówno w starciach towarzyskich (4:0), jak i podczas poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu (3:0).

ME w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale! Pewna wygrana nad Belgią

W przypadku awansu do ćwierćfinału Polacy mogą zagrać z Serbami lub Czechami. Potem w gronie potencjalnych rywali naszych siatkarzy znajdują się Słowenia, Turcja, Portugalia lub Ukraina. Drabinka ułożyła się tak, że potencjalny rewanż z Włochami, którzy pokonali Polaków w finale ostatnich mistrzostw Europy, może mieć miejsce dopiero w meczach o medale.

Fanów siatkówki w 1/8 finału czekają również inne znakomite pojedynki. Szczególnie dobrze zapowiada się starcie Francja – Bułgaria, ale równie ciekawie może być w starciu Słowenia – Turcja czy Holandia – Niemcy. Poniżej prezentujemy wszystkie zespoły, które awansowały do najlepszej szesnastki turnieju.

Mistrzostwa Europy w siatkówce. Wszystkie pary 1/8 finału

● Polska 3:1 Belgia
● Serbia 3:0 Czechy
● Słowenia 3:2 Turcja
● Portugalia – Ukraina

● Włochy 3:0 Macedonia Północna
● Holandia 3:2 Niemcy
● Francja 3:0 Bułgaria
● Chorwacja 2:3 Rumunia

Tabela ME siatkówka 2023

Terminarz 1/4 finału siatkarskich mistrzostw Europy 2023

● poniedziałek, 11.09.2023
Słowenia – Ukraina (16:30)
Francja – Rumunia (20:00)

● wtorek, 12.09.2023
Polska – Serbia (18:00)
Włochy – Holandia (21:00)

Mistrzostwa Starego Kontynentu zakończą się w sobotę (16 września). Najpierw odbędzie się pojedynek o 3. miejsce (o godzinie 18:00), a następnie rozpocznie się wielki finał (godzina 21:00). Ostatnie mecze zostaną rozegrane w Rzymie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

ME w siatkówce. Pary półfinałowe. Kiedy Polacy grają kolejny mecz?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA