Strona główna Kolarstwo Michał Gołaś zmienia zespół na Team Sky

Michał Gołaś zmienia zespół na Team Sky

1

Michał Gołaś po czterech sezonach spędzonych w Etixx Quick-Step przenosi się do brytyjskiej ekipy Team Sky. Jak na razie nie został jeszcze ogłoszony transfer Michała Kwiatkowskiego do tej drużyny, ale to prawdopodobnie kwestia najbliższych tygodni, a może nawet dni.

31-letni Polak to mistrz kraju z 2012 roku, a swój największy indywidualny sukces, odniósł tydzień temu, wygrywając Kampioenschap van Vlaanderen. Był on również w składzie “złotej drużyny z Ponferrady”. Gołaś jest bardzo cenionym kolarzem w zawodowym peletonie, mimo że nie ma zbyt wielu okazji jechać na swoje konto.

“Zawsze podziwiałem filozofię zespołu i sukcesy osiągane przez cały rok.  Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć naukę od największych zawodników w tym sporcie oraz ich wspierać podczas wyścigów.”-powiedział Michał Gołaś.

Jest to trzeci nowy kolarz w zespole “niebiańskich”, wcześniej włodarze tej grupy ogłosili pozyskanie Włocha Gianniego Moscona i Brytyjczyka Alexa Petersa.

Michał Gołaś obecnie przebywa w Richmond, gdzie w niedzielę wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw świata.

1 komentarz