Strona główna Kolarstwo Michał Kwiatkowski liderem hiszpańskiej La Vuelty!

Michał Kwiatkowski liderem hiszpańskiej La Vuelty!

0

Wczoraj w Maladze od jazdy indywidualnej na czas rozpoczęła się 73. edycja La Vuelty. Po dzisiejszym drugim etapie liderem klasyfikacji generalnej hiszpańskiego wyścigu jest Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Jazda indywidualna na czas odbywała się sobotnim wieczorem na ośmiokilometrowej trasie w Maladze. Płaski odcinek najlepiej pokonał Rohan Dennis (BMC), który oczywiście dzięki temu został pierwszym liderem generalki. Drugi rezultat wykręcił Michał Kwiatkowski, który do Australijczyka stracił sześć sekund. Podium uzupełnił Victor Campenaerts (Lotto Soudal) z siedmioma sekundami straty. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął wczoraj 41. miejsce, a różnica pomiędzy nim a Dennisem wyniosła 34 sekundy.

Dziś na kolarzy czekał 163,5-kilometrowy odcinek z Marbelli do Caminito del Rey. Etap rozpoczął się od wspinaczki na Puerto de Ojen, na początek drugiej części czekał wjazd na Alto de Ardales. Najważniejszym momentem była jednak finałowy podjazd Alto de la Mesa, który rozstrzygnął losy drugiej części hiszpańskiej rywalizacji. Kilkanaście kilometrów przed nim peleton na niewielkim wzniesieniu zgubił dotychczasowego lidera, a także jednego z jego kolegów – Richiego Porte’a, który był przez zagraniczne media typowany jako faworyt do końcowego zwycięstwa. W końcówce finałowego podjazdu zaatakował Laurens De Plus (Quick-Step), jednak chwilę potem wyprzedzili go Alejandro Valverde (Movistar) i Michał Kwiatkowski. Hiszpan dał delikatnie odjechać Polakowi, aby na finiszu bez problemu prześcignąć naszego rodaka. Tym samym mistrz Polski oba dotychczasowe etapy La Vuelty zakończył na drugim miejscu. Dwudzieste miejsce na dzisiejszym odcinku zajął Rafał Majka.

W klasyfikacji generalnej Michał Kwiatkowski ma czternaście sekund przewagi nad Alejandro Valverde i dwadzieścia pięć sekund nad trzecim Wilco Keldermanem (Lotto NL-Jumbo). Polak prowadzi również w klasyfikacji punktowej i kombinowanej. Rafał Majka w generalce po dwóch etapach plasuje się na czternastej pozycji.

Komentarze