Strona główna Kolarstwo Michał Kwiatkowski liderem Vuelta a Espana!

Michał Kwiatkowski liderem Vuelta a Espana!

0
Foto: Twitter/Team Sky

Michał Kwiatkowski (Team Sky) zajął 4. miejsce na drugim etapie Vuelta a Espana i został nowym liderem wyścigu! Etapowe zwycięstwo odniósł Gianni Meersman (Etixx – Quick Step).

Kwiatkowski bliski zdobycia koszulki lidera był już na pierwszym etapie. Wówczas jego zespół Team Sky wygrał jazdę drużynową na czas i o tym kto objął prowadzenie w „generalce” zdecydowała kolejność przejazdu przez linię mety wśród kolarzy brytyjskiej ekipy. Jako pierwszy uczynił to Peter Kennaugh i to on podczas niedzielnego etapu jechał w czerwonej koszulce.

Drugi etap tegorocznej edycji hiszpańskiego wyścigu zapisze się w historii polskiego kolarstwa. „Kwiato” znakomicie wykorzystał okazję do objęcia prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Polak włączył się do sprinterskiej walki na ostatnich metrach, co dało mu ostatecznie 4. miejsce. Mistrz świata z Ponferrady wciąż ma ten sam czas co kilku innych zawodników z Team Sky, a o kolejności w klasyfikacji generalnej decydowała suma miejsc na dotychczasowych etapach (Kwiatkowski ma najniższą).

Po raz pierwszy w historii polski kolarz założył koszulkę lidera Vuelta a Espana! Profil poniedziałkowy etapu sprzyja ku temu, aby Torunianin zachował prowadzenie w generalce oraz włączyć się do walki o etapowe zwycięstwo.

Komentarze