wtorek, 28 czerwca, 2022

Michał Kwiatkowski nowym liderem wyścigu Paryż-Nicea!

Czwarty dzień ścigania po francuskich drogach należał do kolarzy, którzy jechali w ucieczce, a jeden z nich, Magnus Cort Nielsen (Astana) odniósł etapowe zwycięstwo. Michał Kwiatkowski minął linię mety na 10. miejscu i wystarczyło to do objęcia prowadzenia w całym wyścigu.

Podczas środowego etapu kolarze musieli przejechać 212 km z Vichy do Pelussin, po wymagającym terenie z pięcioma górskimi premiami.

W ucieczce dnia znalazło się aż 13 kolarzy. W grupie tej byli: Evaldas Siskevicius, Eduard Grosu (Delko Marseille), Giulio Ciccone, Julian Bernard (Trek – Segafredo), Magnus Cort Nielsen (Astana), Alessandro De Marchi (CCC) Kevin Reza (Vital Concept), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Damien Gaudin (Direct Energie), Oliver Le Gac (Groupama – FDJ), Evaldas Siskevicius, Christoph Pfingstein (BORA – hansgrohe), Elie Gesbert (Arkea – Samsic) i Mathias Le Turnier (Cofidis).

Na ostatnich kilometrach etapu przed grupą zasadniczą byli już tylko De Marchi, De Gent, Ciccone oraz Cort Nielsen i to oni walczyli o etapowe zwycięstw. Ostatecznie pierwszy linie mety minął Cort Nielsen. Michał Kwiatkowski stracił do zwycięzcy 48 sekund i uplasował się na dziesiątej pozycji.

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski awansował z drugiego na pierwsze miejsce, ale Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) wyprzedza jedynie o 5 sekund.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA