Miedwiediew znów to zrobił. Pogromca Hurkacza w finale Australian Open

26 sty 2024, 16:50

Po takich meczach nikt nie powinien czuć niedosytu. Najpierw awans do finału wielkoszlemowego Australian Open 2024 wywalczył Jannik Sinner, a następnie dołączył do niego Daniił Miedwiediew. Rosjanin w pięciu setach pokonał Alexandra Zvereva, choć na półmetku spotkania przegrywał już 0:2.

Australian Open 2024: Miedwiediew wygrał przegrany mecz

Początek drugiego z półfinałów należał zdecydowanie do rozstawionego z numerem szóstym Alexandra Zvereva. Niemiec był dokładniejszy, popełniał mniej błędów i pierwszego seta wygrał 7:5. W drugim secie rywalowi Daniiła Miedwiediewa poszło jeszcze lepiej. Tym razem Rosjaninowi udało się ugrać tylko trzy gemy.

Po godzinie i 45 minutach Zverev wygrywał 2:0 i wydawało się, że już nic nie przeszkodzi mu w awansie do finału Australian Open 2024. Zwłaszcza że szósty zawodnik światowego rankingu również w trzecim secie grał dobrze i nie dał się przełamać swojemu rywalowi. Moskwianin jednak nie ustępował i tę partię wygrał w tie-breaku.

W czwartej odsłonie ponownie nie było żadnych przełamań. Po raz drugi z rzędu o losach setach musiał zadecydować tie-break. W wojnie nerwów lepszy okazał się zawodnik z Rosji, który w pewnym momencie przegrywał nawet 4:5, ale ostatecznie zdobył trzy punkty z rzędu i wyrównał stan rywalizacji.

W trzecim secie Zverev był już wyraźnie zmęczony i zaczął popełniać niewymuszone błędy. Z kolei Miedwiediew wyczuł swoją szansę i przełamał swojego rywala. Tym sposobem Rosjanin odwrócił losy pojedynki i wygrał 3:2 (5:7, 3:6, 7:6(4), 7:6(5), 6:3). Dla 27-latka to szósty w karierze wielkoszlemowy finał. Cały mecz potrwał cztery godziny i 22 minuty.

Finał tegorocznej edycji Australian Open rozegrany zostanie w niedzielę. Tam rosyjski tenisista zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, który kilka godzin wcześniej wyeliminował Novaka Djokovicia. Będzie to już dziesiąty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Dotychczas Rosjanin wygrywał sześć razy, natomiast Włoch tylko trzy.