Mistrz Polski zasili szeregi GKS-u Katowice!

10 maj 2019, 17:02

Utalentowany zawodnik, Rafał Szymura, przez kolejny sezon będzie reprezentował barwy klubu z Katowic.

Rafał Szymura pokazuje swój talent na siatkarskich parkietach i mówi się o nim w całej sportowej Polsce. Ostatnio wraz ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wywalczył złoty medal PlusLigi, a w ostatnim meczu finałowym to właśnie on zdobył statuetkę MVP.

Rafał Szymura swoją karierę rozpoczął w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wraz z młodzieżową reprezentacją wywalczył medale w turniejach europejskich i światowych. Jako senior występował w AZS-ie Częstochowa, a dwa ostatnie sezony spędził w Kędzierzynie. Tam poza Mistrzostwem Polski wywalczył z drużyną również srebrny medal PlusLigi oraz Puchar Polski. W sezonie 2019/2020 zawodnik będzie występował w barwach GieKSy.

– Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi. Bardzo cieszymy się, że dołączył do GieKSy. To zawodnik, który doskonale wpisuje się w nasz zespół i z pewnością mocno podniesie jego wartość sportową – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu