sobota, 1 października, 2022

Mistrzostwa Świata siatkarek 2022. Terminarz fazy grupowej Polek

Już w nadchodzący piątek startują Mistrzostwa Świata siatkarek 2022. W rolę współgospodyń turnieju wcielą się Holenderki i Polki. Drużyna prowadzona przez trenera Stefano Lavariniego będzie chciała wywrzeć jak najlepsze wrażenie na obserwatorach. Z kim zmierzy się reprezentacja Polski w fazie grupowej imprezy i kiedy zaplanowano mecze z udziałem Biało-Czerwonych?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mistrzostwa Świata siatkarek 2022: mecze Polek

Reprezentacja Polski kobiet w piłce siatkowej w piątek zainauguruje udział w mistrzostwach świata 2022, których są współgospodyniami. Na szczeblu fazy grupowej Biało-Czerwone będą rywalizować z pięcioma drużynami: Turcją, Chorwacją, Dominikaną, Tajlandią oraz Koreą Południową.

Polki wystąpią na siatkarskim mundialu po raz pierwszy od dwunastu lat. Czempionat odbędzie się w sześciu miastach: Arnhem (GelreDome), Rotterdamie (Ahoy Arena), Apeldoorm (Omnisport), Gdańsku (Ergo Arena), Gliwicach (Arena Gliwice) i Łodzi (Atlas Arena). Wszystkie grupy rozpoczną współzawodnictwo w Arnhem, a następnie grupa B przeniesie się do Gdańska, natomiast grupa C do Łodzi. Reszta zespołów zostanie w Arnhem.

Dwadzieścia cztery ekipy podzielono na cztery grupy. Awans do kolejnej fazy grupowej zawodów wywalczą po cztery najlepsze reprezentacje z każdej grupy. Na drugim etapie wykreują się dwie ośmiozespołowe grupy, z których drużyny narodowe będą rywalizowały o awans do ćwierćfinałów (po cztery kadry z każdej z powstałych grup).

Terminarz meczów grupowych Polek:

Polska – Chorwacja (23.09, 18:00)

Polska – Tajlandia (27.09, 20:30)

Polska – Korea Południowa (28.09, 20:30)

Polska – Dominikana (29.09, 20:30)

Polska – Turcja (01.10, 20:30)

Pierwszy mecz Biało-Czerwonych odbędzie się w piątek 23 września o godzinie 18:00. Rywalkami polskich siatkarek będą Chorwatki. Transmisję tego spotkania przeprowadzi TVP 2 oraz Polsat Sport.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stefano Lavarini wybrał skład. Poznaliśmy kadrę na MŚ 2022

 Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA