Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu. Polska pokonała USA!

Aktualizacja: 10 paź 2022, 17:16
7 paź 2022, 13:47

Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu 2022 zmierzają ku końcowi. Reprezentacja Polski wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:1 i w niedzielę zagrają przeciwko Iranowi. Stawką pojedynku będzie 13. miejsce na turnieju. Zacieramy sobie ręce, bo po trudnych momentach w ostatnich dniach, wreszcie nadszedł sukces.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu: zwycięstwo Polski

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu była typowana przez fachowców do minimum znalezienia się w najlepszej ósemce trwających Mistrzostw Świata. Niestety, dwie porażki z rzędu zepsuły nastroje wśród podopiecznych trenera Marka Dragosza. Selekcjoner, w porównaniu z poprzednimi spotkaniami, postanowił więc, że przemebluje skład.

Między słupkami dostępu do bramki wobec powyższego strzegł Łukasz Miśkiewicz. Oprócz golkipera, w składzie zobaczyliśmy Przemysława Fajtanowskiego i zmianę na pozycji kapitana zespołu narodowego. Wprawdzie Przemysław Świercz został desygnowany do podstawowej jedenastki, ale z opaską kapitańską wystąpił Bartosz Łastowski.

Amerykanie, których również wymieniano w gronie ewentualnych ćwierćfinalistów, podeszli do rywalizacji z Biało-Czerwonymi niesamowicie zmotywowani. Jednak pierwszy cios wyprowadził Kamil Grygiel już w piątej minucie potyczki. Kwadrans później doszło do wyrównania za sprawą trafienia Nicolaia Calabrii. Jeszcze przed przerwą odzyskaliśmy przewagę gola dzięki Bartoszowi Łastowskiemu.

Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Krystian Kapłon. Reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo z drużyną USA 3:1. Wygrana ze Stanami Zjednoczonymi oznacza, że w niedzielę Biało-Czerwoni zmierzą się z Iranem w meczu o 13. miejsce. Brawo, panowie!

Porażka z Anglią 3:0. Polacy nie znajdą się w TOP 10 ampfutbolowego mundialu