Mistrzostwa Świata w siatkówce w Polsce zamiast Rosji? Nieoficjalnie FIVB podjęła decyzję

Włoskie media donoszą, że FIVB podjęła decyzję o zmianie swojego pierwotnego stanowiska dotyczącego siatkarskiego mundialu. Mistrzostwa Świata w Rosji podobno zostały już odwołane. Informację przekazał Luca Muzzioli, dobrze poinformowany w świecie siatkówki włoski dziennikarz sportowy. Póki co, brak oficjalnego potwierdzenia.

Nie będzie siatkarskiego mundialu w Rosji po decyzji FIVB?

W poniedziałek pojawiło się oświadczenie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który potępił działania Rosji i zarekomendował federacjom sportowym wykluczenie sportowców tego kraju ze wszelkich imprez. Najwyraźniej to poskutkowało, ponieważ najpierw w końcu zdecydowała się na to FIFA, a teraz FIVB. (Oficjalnie! FIFA zawiesiła Rosję! Piłkarze nie zagrają w barażach MŚ). Przynajmniej tak wynika z nieoficjalnych informacji Luci Muzzioliego opublikowanych w serwisie Volleyball.it.

fortuna bonusSiatkarskie Mistrzostwa Świata miały zacząć się 26 sierpnia w dziesięciu różnych miastach. Jeżeli FIVB potwierdzi doniesienia Muzzioliego, to żadne z tych ustaleń nie będą już aktualne. Dziennikarz w gronie potencjalnych gospodarzy turnieju wymienia Polskę oraz Włochy. Nie wyklucza również turnieju łączonego w kilku państwach. Taki wariant został zastosowany po raz pierwszy w historii rozgrywek w 2018 roku.

Gotowość do przejęcia organizacji zawodów już kilka dni temu zgłaszał Kamil Bortniczuk, minister sportu. Polski Związek Piłki Siatkowej po tych doniesieniach poinformował, że nie inicjuje i nie będzie inicjował żadnych działań dążących do przejęcia turnieju. Przynajmniej do momentu, w którym FIVB nie odbierze organizacji Rosjanom.

Polska była już gospodarzem MŚ w 2014 roku. Wówczas mecze były rozgrywane w 7 miastach, a po tytuł mistrzowski sięgnęli Polacy, którzy powtórzyli ten wyczyn 4 lata później. Czy uda im się to zrobić trzeci raz z rzędu? Polska ziemia i wypełnione trybuny polskich hal z pewnością by im pomogły.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA