Mistrzynie Europy pokonane. Wspaniały mecz polskich siatkarek

1 cze 2023, 18:23

Doskonale rozpoczęły się dla siatkarskiej reprezentacji Polski zmagania w tegorocznej Ligi Narodów. We wtorek zawodniczki Stefano Lavariniego pokonały Kanadę, natomiast w czwartek biało-czerwone zawodniczki okazały się lepsze od Włoszek. Drugi mecz wygrały 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:18).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów 2023. Polska ma na koncie już pięć punktów

Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego zmagania VNL 2023 rozpoczęły podobnie jak Polki. Włoszki wygrały pierwsze spotkanie w Lidze Narodów 3:2 i były uznawane za faworytki w meczu z biało-czerwonymi. Biało-czerwone nie uległy jednak presji i doskonale poradziły sobie z aktualnymi mistrzyniom Europy.

Obrończynie tytułu mistrzowskiego Ligi Narodów wygrały pierwszego seta, ale potem znacznie osłabły. Szczególnie z dobrej strony nasze siatkarki zaprezentowały w trzeciej partii. Polki w pewnym momencie wyszły na prowadzenie 13:3, a to wszystko dzięki fenomenalnej serii na zagrywce. Ostatecznie trzeci set zakończył się aż 11-punktowym zwycięstwem zawodniczek Lavariniego.

W secie czwartym Polki kontynuowały doskonałą grę. Szczególną skutecznością imponowała Magdalena Stysiak, która w całym meczu zdobyła aż 24 punkty. Świetnie w starciu Polska – Włochy radziły sobie również Agnieszka Korneluk oraz Martyna Łukasik.

Aktualnie reprezentacja Polski ma na swoim koncie pięć punktów. W tureckiej Antalyi nasze zawodniczki zagrają jeszcze dwa mecze. Najpierw zmierzą się z Tajlandią, a na koniec powalczą z Serbią. Spotkania zaplanowano na piątek i sobotę.