Mniej drużyn w PlusLidze. Zadowolona z decyzji jest też… telewizja

4 gru 2023, 15:57

Od sezonu 2025/2026 w siatkarskiej PlusLidze będzie występowało 14, a nie jak dotychczas 16 zespołów. Decyzja ta spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród siatkarzy, ale także innych podmiotów. Zadowolona jest także telewizja, ponieważ wpłynie to na wzrost poziomu rozgrywek.Mocno napięty terminarz w PlusLidze

W ubiegłym sezonie Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle grały ze sobą w maju najpierw finale PlusLigi, a następnie w turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Dopiero po ich zakończeniu siatkarze mogli udać się na urlopy, ale nie były one zbyt długie. Ci, którzy dostali powołanie do kadry, po krótkim odpoczynku ponownie musieli pojawić się na parkiecie.

Tak napięty terminarz prowadzi nie tylko do zmęczenia i przeładowania, ale zwiększa także ryzyko kontuzji. Już na początku sezonu PlusLigi było to bardzo widoczne m.in. w przypadku ZAKSY. Do teraz wicemistrzowie Polski muszą sobie radzić bez Marcina Janusza czy Daniela Chitigoia. Na urazy narzekali ponadto Maciej Muzaj czy Jurij Gładyr.

Kolejne głosy zadowolenia ze zmniejszenia ligi

Nawoływania o zmianę w kalendarzu rozgrywek przyniosły skutek. Od sezonu 2025/2026, gdy zmieni się także harmonogram rozgrywek FIVB, meczów będzie mniej. Wszystko za sprawą zmniejszenia liczby drużyn, co z kolei oznacza, że w kampanii 2024/2025 z pierwszej ligi spadną trzy ekipy.

Jak informuje “Rzeczpospolita”, z ograniczenia liczby drużyn PlusLigi zadowolona jest także Telewizja Polsat. Nadawca liczy na podniesienie poziomu rozgrywek, zwłaszcza, że już teraz widać, iż niektóre ekipy odstają od reszty. GKS Katowice wygrał jak dotąd tylko raz, a Czarni Radom ulegli w pierwszych 10 spotkaniach.

Mniejsza liga sprawiłaby, że byłyby to bardziej elitarne rozgrywki, a tym samym bardziej atrakcyjne dla kibiców. Decyzja o zmniejszeniu PlusLigi spowoduje, że kluby “naciągną” budżety, żeby się uzbroić i zapewnić sobie pozostanie na najwyższym poziomie – mówił “Rz” Krzysztof Ignaczak.Bartosz Kurek ponownie kontuzjowany! Tajemniczy wpis kapitana reprezentacji Polski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA