Moritz Reichert zamyka skład Trefla Gdańsk

Mistrz Bundesligi i zdobywca Pucharu Niemiec, Moritz Reichert, w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy Trefla Gdańsk. Przyjmujący reprezentacji Niemiec związał się z klubem rocznym kontraktem, a nad Bałtyk przenosi się z Berlina.

 

Moritz Reichert ma 25 lat i mierzy 195 cm. Siatkarską karierę rozpoczynał we Frankfurcie, skąd w 2014 roku przeniósł się do VfB Friedrichshafen. Z drużyną sięgnął wówczas po mistrzostwo i Puchar Niemiec. W następnych dwóch sezonach powrócił bliżej rodzinnego Lebach do zespołu United Volleys Frankfurt, w którym z meczu na mecz stawał się coraz ważniejszą postacią. W barwach klubu z Frankfurtu dwukrotnie sięgnął po brąz mistrzostw kraju, a także dotarł do półfinału Pucharu CEV w 2017 roku. W sezonie 2017/2018 Reichert reprezentował barwy francuskiego klubu Tours VB, z którym sięgnął po złoty medal Ligue A. Po roku we Francji przyjmujący powrócił do Niemiec, tym razem do ekipy mistrza kraju – Berlin Recycling Volleys. Z drużyną ze stolicy zdobył złoty medal, Puchar oraz Superpuchar kraju. Sezon 2019/2020, podobnie jak w polskiej PlusLidze, w Niemczech także został przerwany w połowie marca ze względu na pandemię koronawirusa, jednak Berlin Recycling do momentu przedwczesnego zakończenia rozgrywek był niepokonany w 20 starciach, zdobywając 55 punktów na 60 możliwych. Z Berlin Recycling Volleys Reichert rywalizował zarówno w Bundeslidze, jak i Lidze Mistrzów. W sezonie 2018/2019 w europejskich zmaganiach to właśnie z drużyną z Berlina Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów rywalizowały w grupie. Gdańscy kibice, którzy udali się wówczas na mecz do stolicy Niemiec mogą pamiętać przyjmującego, bowiem był on w tamtym spotkaniu drugim, najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej ekipie.

 

“Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będę mógł występować w tak silnej lidze, jaką jest polska PlusLiga, reprezentując przy tym świetny klub, jakim jest Trefl Gdańsk. Zarówno o klubie, jak i o mieście słyszałem same pozytywy, więc nie mogę się już doczekać przeprowadzki. Ogromnie się także cieszę na współpracę z trenerem Michałem Winiarskim i jestem przekonany, że przed nami interesujący sezon. Mam także nadzieję, że będziemy mogli grać z kibicami na trybunach, ponieważ tworzą oni wspaniałą atmosferę” – mówi nowy przyjmujący Trefla Gdańsk Moritz Reichert.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA