Movistar zainteresowany kolarzami CCC

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:14
23 maj 2020, 19:20

Ekipa CCC Team, która drugi rok z rzędu jeździ w kategorii UCI World Tour może stracić sponsora. Firma obuwnicza CCC Team zmaga się z nie lada problemami, co przekłada się na zmniejszenie pensji kolarzy polskiej drużyny.

Z tej sytuacji chce skorzystać Movistar. Przechwycenie kolarzy CCC byłoby więc prawie analogiczną sytuację do przełomu 2018 i 2019 roku, kiedy to CCC przejęło drużynę BMC.

Jak czytamy w cyclingnews.com, ekipa Movistar obserwuje kolarzy CCC Team po tym jak zespół poinformował o zmianie sponsora na przyszły sezon.

Nie ma sensu inwestować w sport, z którego nie mamy korzyści. Mam tu na myśli grupę World Tour, bo jeśli chodzi o Szkołę Mistrzostwa Sportowego,  to są dużo mniejsze pieniądze – mówi dyrektor firmy CCC, Dariusz Małek.

– Kiedy pojawiły się informacje o CCC, rozmawialiśmy o kilku kolarzach. W CCC są ciekawe nazwiska, lecz będzie nimi zainteresowanych więcej drużyn – mówi dyrektor sportowy Movistaru, Max Sciandri.

Jeśli polska drużyna nie znajdzie nowego sponsora, bez pracy zostanie mistrz olimpijski Greg Van Avermaet, wicemistrz świata Matteo Trentin i mistrz Polski Michał Paluta.

Źródło: naszosie.pl, cyclingnews.com, Polskie Radio

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA