MP w tenisie: Porażka Przysiężnego, znamy finalistów

24 cze 2016, 17:20

W piątek w Gliwicach tenisistki i tenisiści rywalizowali w półfinałach Mistrzostw Polski w grze pojedynczej. Poznaliśmy finalistki w turnieju kobiet oraz finalistów w rywalizacji mężczyzn.

Jako pierwsze na korcie sobotniego dnia w Gliwicach pojawiły się tenisistki. Oba starcia półfinałowe rozgrywane były jednocześnie, rozpoczęły się o godzinie 10.00. Do finału awansowała Daria Kuczer, która nie oddała ani jednego gema w meczu z Pauliną Lewandowską. Drugą finalistką jest Justyna Jegiołka, która pokonała w stosunku 2:6, 6:2, 6:3 Maję Chwalińską.

W turnieju męskim do bardzo ciekawego starcia doszło w górnej połówce drabinki. Najbardziej utytułowany tenisista tych mistrzostw Michał Przysiężny, rywalizował z najwyżej rozstawionym Grzegorzem Panfilem. Pierwszy set był niezwykle wyrównany, ale w tiebreaku lepszy okazał się Panfil. W drugim secie przewaga zawodnika z Bytomia nie podlegała już dyskusji, zakończyła się jego zwycięstwem 6:1.

W drugim półfinale zmierzyli się Hubert Hurkacz i Piotr Łomacki. Faworytem był Hurkacz, który zachwycił tenisowych kibiców choćby podczas meczu Pucharu Davisa przeciwko Argentynie. Mecz miał podobny przebieg jak pierwszy z półfinałów. Pierwszy set zakończył się po tiebreaku zwycięstwem Hurkacza, który w drugiej partii nie oddał już rywalowi żadnego gema.

Finałowe spotkania zostaną rozegrane w sobotę. Jako pierwsze na kort wyjdą Jegiołka i Kuczer, a po nich Panfil i Hurkacz.