Strona główna Tenis Pozostałe MP w tenisie: Znamy półfinalistów, będzie pojedynek faworytów

MP w tenisie: Znamy półfinalistów, będzie pojedynek faworytów

0
P. Rychter / Poznań Open

W rozgrywanych w Gliwicach tenisowych Mistrzostwach Polski, rozegrano w czwartek mecze ćwierćfinałowe. W turnieju kobiecym i męskim poznaliśmy pary półfinałowe. Do ciekawego starcia dojdzie w jednym z męskich półfinałów.

W związku ze zbliżającym się Wimbledonem oraz trwającymi turniejami WTA oraz ATP, na starcie Mistrzostw Polski tradycyjnie zabrakło najwyżej sklasyfikowanych polskich tenisistek i tenisistów. Pomimo tego, w rywalizacji nie brakuje znanych nazwisk, choćby reprezentantów Polski w Pucharze Davisa.

W turnieju kobiet poznaliśmy wszystkie półfinalistki. Do tej fazy turnieju awansowała Paulina Lewandowska, która pokonała 6:4, 6:1 najwyżej rozstawioną Elżbietę Iwaniuk. Jej półfinałową rywalką będzie Daria Kuczer, która ograła Olgę Brózdę wynikiem 3:6, 6:3, 7:5. W drugim półfinale zmierzą się Maja Chwalińska, która okazała się lepsza od Marty Kowalskiej (6:4, 0:6, 6:4) oraz Justyna Jegiołka, która wygrała 6:3, 6:4 z Patrycją Polańską.

W turnieju męskim wciąż największą niespodzianką jest porażka rozstawionego z numerem drugim Marcina Gawrona, który nie poradził sobie w 1/8 finału z Mateuszem Kowalczykiem. Pozostali faworyci wciąż walczą o mistrzostwo.

Jako pierwszy w półfinale turnieju męskiego zameldował się najwyżej rozstawiony Grzegorz Panfil, który w dwóch setach (6:2, 6:2) pokonał Rafała Teurera. Jeszcze szybciej ze swoim rywalem rozprawił się Hubert Hurkacz, który pokonał Jana Zielińskiego 6:1, 6:1. Hurkacz zmierzy się w półfinale z Piotrem Łomackim, który po trzysetowej walce pokonał Mateusza Kowalczyka. Niezwykle ciekawie zapowiada się drugie starcie półfinałowe, w którym Panfil zmierzy się z Michałem Przysiężnym. Popularny “Ołówek” pokonał 7:5, 7:6 Macieja Smołę.

Komentarze