MP w łyżwiarstwie szybkim: Czerwonka i Bródka bezkonkurencyjni

Aktualizacja: 29 gru 2015, 20:21
28 gru 2015, 23:39

W poniedziałek odbył się pierwszy dzień mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Po złote medale sięgnęli Natalia Czerwonka oraz Zbigniew Bródka.

W biegu na 1500 metrów najlepsza okazała się Natalia Czerwonka, która z czasem 2.05,20 odniosła zwycięstwo. Pozostałe miejsca na podium zajęła Luiza Złotkowska (2.06,76) oraz Katarzyna Woźniak (2.08,23). Cieszyć może wysoka forma wszystkich trzech wymienionych polskich panczenistek, gdyż każda z nich swoim czasem pobiła dotychczasowy rekord toru należący do triumfatorki biegu Natalii Czerwonki – 2.09,63.

– Taka rywalizacja dobrze służy naszej dyscyplinie sportu. Staram się przede wszystkim wykonywać wskazówki trenera kadry, poprawiać swoje umiejętności. Cieszę się ze złotego medalu, który zdobyłam w barwach MKS Zagłębia i który reprezentuję od roku i trenuję tam pod kierunkiem Arkadiusza Skonecznego – powiedziała Natalia Czerwonka.

W wyścigu na 3000 metrów po złoty medal sięgnął Zbigniew Bródka. Mistrz Olimpijski na 1500 metrów z Soczi z czasem 4.00,67 pokonał Jana Szymańskiego 4.01,28 oraz Adriana Wielgata 4.04,77

W pierwszym poniedziałkowym biegu na 500 metrów wśród mężczyzn z czasem 36,56 prowadzi Artur Nogal przed Piotrem Michalskim (36,95) i Janem Szymańskim (37,63). U kobiet najlepsza okazała się Kaja Ziomek z czasem 40,95. Druga była Natalia Czerwonka (41,07), a trzecia Luiza Złotkowska (41,47).

Źródło: pzls.pl