MP w łyżwiarstwie szybkim: Kolejne złote medale dla Bródki i Czerwonki

29 gru 2015, 20:27

W drugim dniu mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach w Tomaszowie Mazowieckim ponownie najlepsi okazali się Zbigniew Bródka oraz Natalia Czerwonka.

Po poniedziałkowym triumfie na 3000 metrów, tym razem Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) nie miał sobie równych na swoim koronnym dystansie 1500 metrów, na którym zdobył mistrzostwo olimpijskie w Soczi. Z wynikiem 1.51,24 pokonał Jana Szymańskiego (AZS AWF Poznań) – 1.51,53 oraz Piotra Puszkarskiego (GKS Stoczniowiec Gdańsk) – 1.54,03.

W zawodach nie wziął udział kontuzjowany Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice).

W wyścigu na 1000 metrów kobiet kolejny złoty medal zdobyła Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin). Z czasem 1.22,08 polska panczenistka nie tylko pokonała wszystkie rywalki, ale także pobiła rekord toru. Pozostałe miejsca na podium zajęły Luiza Złotkowska (UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki) 1.22,22, zaś brązowy medal wywalczyła Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) 1.24,04. Także w pierwszym dniu mistrzostw Czerwonka okazała się najlepsza, na dystansie 1500 metrów.

Po dwóch biegach na 500 metrów mężczyzn zwyciężył Artur Nogal (Fundacji ŁiSW Legia Warszawa), którego przewaga nad drugim Piotrem Michalskim (Górnik Sanok) zmniejszyła się o 0,07 s. Na trzecie miejsce wskoczył Zbigniew Bródka wyprzedzając Jana Szymańskiego.

Na starcie zabrakło Artura Wasia.

Z kolei w wyścigu kobiet na 500 metrów, prowadzenia nie oddała Kaja Ziomek (Cuprum Lubin), która drugiego dnia mistrzostw  ponownie okazała się najlepsza. Srebrny medal zdobyła Natalia Czerwonka, a brązowy Aleksandra Kapruziak (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki).